Wpis z mikrobloga

@MCPatrykPL13: To przynosi mi na myśl anegdotę mojego katechety z licbazy jak nie należy się modlić. On w czasach szkolnych był niewierzącym, ale miał jakby "przebłyski" i raz nie chciało mu się uczyć na jakiś test, więc się tylko modlił żeby zdać, ale się nie uczył i oblał. I sens tej anegdoty był taki, że modlitwa w ten sposób nie działa.
I tu właśnie widzę, że osoba z obrazka postępuje podobnie,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@MCPatrykPL13: przygotowanie przygotowaniem, ale psychika w momencie pisania matury w sumie ma duże znaczenie. Ja np. zauważyłem że matury do których byłem solidnie obkuty napisałem co prawda dobrze ale poniżej swoich oczekiwań. A jak pisałem sobie dodatkowe po roku czy dwóch z takim podejściem że robię to w sumie dla satysfakcji bez większego przygotowania to zazwyczaj miałem wyniki sporo powyżej oczekiwań bo nie miałem bloka że stresu podczas egzaminu.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@MCPatrykPL13: Te wszystkie "Sekrety" działają na aktywnych/podatnych na sugestię ludzi oraz takich, co po prostu sami w sobie mają jakiś taki self-sabotage.

Jak pisał Sapkowski - miecz przeznaczenia ma dwa końce - jednym z nich jesteś ty. Nie wyczarujesz sobie szczęki chada, ale jak nie jesteś mega #!$%@? genetycznie to charakterem nadrobisz. Jak nie jesteś jakimś geniuszem z majcy, ale masz IQ powyżej 90 to przy dobrym nastawieniu matmę zdasz śpiewająco
@Urajah: "Sekret" i cała masa takich rzeczy działa właśnie na zasadzie wiary. Jakbym był takim kołczem "Sekretu" to bym odpowiedział tej dziewczynce, że pewnie w którymś momencie zwątpiła w tą metodę (nic dziwnego) i dlatego nie zadziałało. Podobnie było w historii z tymi wszystkimi tańcami deszczu, rytuałami polowania czy różnego rodzaju cudami w Katolicyzmie. Zwątpiłeś i dlatego nie działa a nie dlatego, że to jest zła metoda.
Tommy__ - @Urajah: "Sekret" i cała masa takich rzeczy działa właśnie na zasadzie wiar...

źródło: comment_1625502840Z02DiSNAGocGl5g3AZ98oS.jpg

Pobierz