Wpis z mikrobloga

@Phyrexia: przez ostatnie kilkaset lat to prawie każda nacja, rasa, grupa ludzi miała momenty ze była wybijana, gnębiona, wykorzystywana przez inną grupę. Udało się żyć w szczęściu tylko nielicznym małym grupom. Nie zapominajmy o krzywdach innych
  • Odpowiedz
Tutaj chodzi o skutki działania wobec przodków kilkaset lat temu i jak traktowani są przez to teraz ich potomkowie.


@Phyrexia: Czemu aż tak daleko wybiegasz w przeszłość? Niecałe 80 lat temu Niemcy i Rosjanie zwozili Polaków na roboty przymusowe. Aaa, zapomniałem. Niemców akurat kochasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Tutaj chodzi o skutki działania wobec przodków kilkaset lat temu i jak traktowani są przez to teraz ich potomkowie.

@Phyrexia: brzmisz jak prawak


-70 lat po wojnie powinno się zamknąć ten temat i nie męczyć nim Niemców, bo dzisiejsze pokolenia nic wspólnego z tamtymi wydarzeniami nie mają, a sprawcy dawno nie żyją,
-ale trzeba cały czas rozmawiać o kolonializmie i niewolnictwie, które miały miejsce setki lat temu, jednak my jako biali
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@Phyrexia: jakos niemcy nie klekaja przed nami i innymi poszkodowanymi i nie placa za to co zrobili xd hui mnie obchodzi, co inni biali zrobili murzynom, mojej babci ktora #!$%@? w obozie nikt nie zaplacil zadoscuczunienia. Niech sie ogarna, a nie tylko darmowa kase wesxą wszedzie od niewinnych ludzi
  • Odpowiedz
@Kadet20: @loczyn: @NaopaK: @DarkenSound: @Prawak_Fikolarz_Borys_Jelcyn_Drugi: @polaczyna: @Nwojtek: Zwykłe wyjaśnienie przeze mnie na czym polega dyskusja i wszelkie akcje typu klękania czy pokazania wsparcia w social media zetknęło się z potężną dawką urojeń czego powinnam a czego nie bronić, odwoływania do Polaków cierpiących w Europie na przełomie historii o których nie walczę oraz szukania winnych za rasizm wśród samych poszkodowanych. Let that sink in.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Phyrexia: moi przodkowie byli chłopami pańszczyźnianych i czyli de facto niewolnikami. to chyba daje mi dobry start? nie muszę odczuwać winy?

"Już w 1518 roku Zygmunt I zrzekł się prawa rozstrzygania skarg chłopskich na właścicieli ziemskich, a aż do 1768 roku zabójstwo chłopa przez pana było zupełnie bezkarne. Pod koniec XVI wieku pańszczyzna dochodziła do 2-3 dni z gospodarstwa półłanowego i wykazywała tendencję rosnącą, wraz z dobrą koniunkturą gospodarczą. Chłopską nędzę
  • Odpowiedz
@Phyrexia: Ty naprawdę uważasz że ktoś źle traktuje murzyna bo 500 lat temu ściągano ich na statkach z Afryki na plantacje bawełny w Ameryce czy na Karaiby? #!$%@? mać. Są tak traktowani bo wielu z nich #!$%@? dzikie akcje, rozpierdziela sklepy, miasta. Statystyki nie kłamią i czarno na białym przedstawiają że zdecydowana większość osób osadzonych w amerykańskich więzieniach to czarnoskórzy obywatele USA. #!$%@? mać, dla mnie życie jest proste. Ktoś się
  • Odpowiedz