Wpis z mikrobloga

@power_bank: naucz sie poprostu traktować indywidualnie za ich przewinienia a nie tworzyć uogólnienia dla debili że jacyś czarni się zle zachowali wiec ogolnie czarni sobie zasłużyli. Za przynalezność do białych czarnych żydów czy pigmejów nikt nie jest winny i nikt sobie nie zasłużuł na nic z góry. Bez takich debilnych opinii swiat bedzie zwyczajnie przyjemniejszym miejscem do zycia i nie wyjdziesz w inteligenckim towarzystwie na kretyna, choc na stadionie wsród dresów
  • Odpowiedz
@joyko: W Europie 100 lat temu nie było osobnych kranów z wodą dla Polaków, ani nie kazano im siadać z tyłu autobusu o ile się nie mylę. Oświeć mnie w jaki sposób Twoim zdaniem Polacy cierpieli dyskryminację na tle innych Europejczyków?
  • Odpowiedz
@joyko: Ironicznie zamiast pytać się co możesz zrobić by ci uciskani Twoim zdaniem rodacy zostali uhonorowani, szukasz sposobu by nie honorować osób czarnoskórych ze względu na akty nierównego ich traktowanie w Stanach Zjednoczonych czy nie zwracać uwagi na akty rasizmu wobec nich. Co Cię tak kole w tego typu aktach solidarności jak zwykłe klęknięcie?
  • Odpowiedz
dlaczego nie interesuje cie honorowanie swych rodaków


@joyko: Gdzie niby napisałam, że nie interesuje? Potrafisz wskazać mój komentarz to mówiący? Sam wyskoczyłeś ze swoimi wydumanymi zarzutami, po czym zacząłeś się do nich odnosić. Rozumiesz już?
  • Odpowiedz
nic wspólnego z tamtymi wydarzeniami nie mają, a sprawcy dawno nie żyją,

@Prawak_Fikolarz_Borys_Jelcyn_Drugi: Oczywiście zgadzam się, zgadzam się również z wymyślonymi uroszczeniami żydowskimi. Jak to powiedział śp. prof. Wolniewicz "Nikomu nic się nie należy temat jest zamknięty"

Co Cię tak kole w tego typu aktach solidarności jak zwykłe klęknięcie?

@Phyrexia: Nie solidaryzuje się mam to totalnie w dupie, nie płakałem po papieżu jak również po George Floyd'zie.

y nie honorować
  • Odpowiedz
@Mescuda: To że czarni ludzie są ciągle uwiązani w swojej niewolniczej przeszłości nie podlega wątpliwości i nie to oznacza, że Amerykanie jako społeczeństwo nie powinno ich aktywizować. Segregacja rasowa w USA trwała do lat 60 ubiegłego wieku i czarni ludzie często nie mieli gdzie uczyć się zaradności ani możliwości budowania swoich majątków.
Jest to niebywale trudny temat który na Wykopie jest nad wyraz spłycany.

  • Odpowiedz