Wpis z mikrobloga

Na vat mam w sumie #!$%@?, ale zastanawia i irytuje mnie ta opłata do PP. Kiedyś była tylko przy naliczeniu vatu na granicy, teraz każda paczka ma ją przechodzić? Jak z paczkami zamawianymi do paczkomatu? Wiadomo już może? Nie mam ochoty dokładać za każdą paczkę 8,50 molochowi.

I dodatkowo się denerwuję zamawiam zwykle tanie rzeczy których jednak po prostu NIE DA się kupić w Polsce/UE. Jakby się dało to bym raczej kupiła lokalnie, podatki mi nie przeszkadzają ale opłata dla darmozjadów już tak.


#aliexpress #inpost #pocztapolska
  • 9
@shaelix92: Miejmy nadzieję. Bo dopłacanie średnio 1/3 wartości paczki darmozjadom jakoś mi się nie podoba a nie mam za bardzo alternatywy bo interesują mnie na tyle niszowe rzeczy że nawet janusze z allegro ich nie sprzedają dwa razy drożej, tylko wcale. xD

Już nieironicznie wolę januszexowi china import spółka zoo i synowa zapłacić niż tym darmozjadom z państwowego molocha.
nie przejmuj się, myfriendy są mądrzejsze od polityków w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szkoda że tylko drobniejsze przesyłki będą droższe o koszt przepakowania ich w krajach UE xD


@shaelix92:

ignorancja i glupota przemawia przez ciebie...

szkoda tylko, ze zapomniales, ze to jest wprowadzone w calej Unii Europejskiej, a nie tylko w PL :D

I nie jest to wymysl Polski, a wykonanie dyrektywy Unijnej :)))
w miejsce Polska wprowadź UE, nic się nie zmienia


@shaelix92:

jak nic sie nie zmienia?

napisales:
"Szkoda że tylko drobniejsze przesyłki będą droższe o koszt przepakowania ich w krajach UE xD"

Nie bedzie, bo jezeli vat jest w calej EU, to i zysku z tego przepakowania nie ma.

Napisalem: popisales sie kompletna ignorancja, a teraz pokazujesz jeszcze, ze jest to rozwiazanie sytemowe, a nie pojedyncza pomylka w twoim komentarzu :D
@sylwek2k: dobra, nie wiem jak bardziej dosadnie mam Ci to powiedzieć ale nie bez powodu teraz chińczyki przepakowują tylko w jednym kraju na literę H. Będą kraje bardziej i mniej przestrzegające tych przepisów i o tym mówie. Nie upieram się kto to wymyślił bo aż tak się tym nie interesuje, ale wiem że chińczyk sobie poradzi, a Ty przestań srać jadem.
ale nie bez powodu teraz chińczyki przepakowują tylko w jednym kraju na literę H. Będą kraje bardziej i mniej przestrzegające tych przepisów i o tym mówie.


@shaelix92:

ale nie przepakowywuja... idzie z naklejka PP/Inpostu od chin... a mimo, ze jest tam wg ciebie "przepakowywane", to jednak ciagle placisz polski vat.

I przy paczkach inpostu/PP nic sie nie zmieni. Bo to sa paczki krajowe wg poczty/inpostu. Zadnych 8 zeta nie bedzie dodatkowo