Wpis z mikrobloga

Wiecie co to jest ? To jest wajcha. Wajcha, która służy do przestawienia jej
A wiecie co to jest przestawienie wajchy w polityce ?
A to oznacza zmianę. W polityce jest to określenie polegające na tym, że coś nagle się zmienia
Z czym mamy do czynienia - Z klasycznym przestawieniem wajchy
W 2014 roku gdy Afera Podsłuchowa u Sowy zaczęła wychodzić na jaw oznaczało to zniknięcie Tuska z polskiej polityki i jednocześnie stopniowe przybliżanie PO do upadku politycznego w 2015 roku.
Wtedy wszedł PIS ?

A wiecie czemu wszedł ? A no dlatego że w USA przestawiono wajchę i uznano że potrzebna będzie ekipa, która lepiej będzie zabezpieczała interes Amerykański w Polsce (korporacje, wojsko amerykańskie i bazy, wyprowadzanie kasy z Polski, ćwiczenia wojskowe PL- US) i która będzie realizowała na tamtym etapie Amerykańską doktrynę polityki Europejskiej.
PIS oczywiście realizował tę doktrynę, Szydło to robiła, robił to Kaczyński, robił to Morawiecki - https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/amerykanie-szkolili-szydo-tylko-w-super-expressie-aa-HcfG-HaCV-bCUo.html

To też było w końcówce rządów Demokratów, którzy jeszcze parli do wojny z Rosją w końcówce. Jednak deep state w USA (Pentagon, DIA, wojskówka) uznała, że wojna z Rosją na Ukrainie, Białorusi i Polsce będzie dla USA bardzo dużym problemem i katastrofą polityczną, zatem dokonali zamiany w wyborach w 2016 roku z Demokratów na Republikanów być może nieuczciwie, nie wiem (zwycięstwo Trumpa)

Dalej - mamy rok 2020 - zmiana władzy w USA - wygrywają Demokraci, Trump przegrywa. Demokraci zmieniają swój stosunek wobec geopolityki Amerykańskiej względem 2014, kontynuując de facto politykę Trumpa. Główny wróg USA, czyli Chiny jest wyzwaniem na które trzeba zmaksymalizować wysiłki. USA nie ma możliwości być jednocześnie w pełni aktywne na: Bliskim Wschodzie, Europie Środkowej, Pacyfiku). Jest to nie do zrobienia.

Dlatego USA przeprowadza proces negocjacyjny z Berlinem i Moskwą tak by dać im więcej kompetencji w Europie, ale by jednocześnie nie doprowadzić do tego że Berlin i Moskwa wypną tyłek USA i pokażą im fucka bo cytując Tajaniego szefa PE "Europa nie potrzebuje już Wujka Sama" mógłby oznaczać, że Europa nie będzie chciała już USA w regionie. Zresztą Biden nie wycofał żołnierzy z Niemiec co oznacza, że oczywiście - damy wam marchewkę - możliwość zmiany władzy w lokalnych bantustanach (patrz Polska) zgodę na NS2, ale strategiczne interesy USA mają być zachowane. I Niemcy na to pójdą. A USA skupi się na Chinach.

PIS przestał być USA potrzebny na obecnym etapie, więc robimy cyk podmiankę i powrót poprzedników.
Zwłaszcza że robią to naprawdę bezkosztowo - Taśmy Dworczyka, tak samo jak wtedy Taśmy Kelnerów.

A i dla cymbałów wierzących że Tusk to robi z dobrych intencji i bezinteresowności - odpowiem jasno xD. Gdyby Tusk chciał mieć dobre intencje to wróciłby w 2019 na wybory parlamentarne, 2020 roku na wybory prezydenckie. Nie zrobił tego, więc widać że tu chodzi o grę geopolityczną a nie o żadne intencje. Zresztą Tusk pewnie ma to w dupie, wolałby sobie siedzieć na zachodzie, kosić niezły hajs, żyć nie umierać.

Wiecie co mnie w tym wszystkim boli ? - Nie to że Tusk wraca, nie to że jedni złodzieje z Peło zastąpią PISowskich złodzieji (Afera Stoczniowa, Likwidacja FSO Żerań, Afera Stadionowa, Afera Autostradowa, słynna akcyza na paliwo, ustawa 1066, sprzedaż Amerykanom spółki Polskie Nagrania - Warnerowi Music Group, podwyżka wieku emerytalnego).
Boli mnie to, że ani nikt z PISu ani nikt z PO ani nikt inny nie powiedzą nam prawdy że są zwykłymi pacynkami w rękach zagranicznych, że cała scena polityczna jest pacynkami w rękach zagranicy, że wszystko co tu się dzieje jest decydowane z zewnątrz a nie tu w Polsce. Boli mnie te ukrywanie tej oczywistej prawdy, która jest tutaj od 1944 roku - od Bieruta, przez Gomułki, przez Gierki, Jaruzelskie, Wałęsy, Kwachy, Kaczyńskie, Tuskie, Komorowskie, Dudy, Pawlaki, Schetyny.

Boli mnie te ukrywanie - bo gorsze jest ukrywanie prawdy od plucia na twarz i bezczelności. Bo bezczelność i plucie w twarz można odbić tym samym, a ukrywanie powoduje jeszcze większe cierpienie społeczne.
I o to cała afera jest. Z tego kraju nic nie będzie, rozkradli, zniszczyli a teraz jeszcze nam to ukrywają przed nami, chcąc nam wmówić że to wielka nadzieja dla tego kraju.

( ͡° ʖ̯ ͡°)
#polityka #bekazpisu #bekazpo #bekazpolakow #postkomunistycznepanstwomafijne #geopolityka #4konserwy #bekazlewactwa
Aik32fr45yd - Wiecie co to jest ? To jest wajcha. Wajcha, która służy do przestawieni...

źródło: comment_1625426937ZFFbGetbE9O2UTlkdVb2Iz.jpg

Pobierz
  • 16
stopniowe przybliżanie PO do upadku politycznego w 2015 roku.

Wtedy wszedł PIS ?

A wiecie czemu wszedł ? A no dlatego że w USA przestawiono wajchę i uznano że potrzebna będzie ekipa, która lepiej będzie zabezpieczała interes Amerykański w Polsce


@Aik32fr45yd: po tych bzdurach przestałem czytać. Żartuje przeczytałem całe - niezłe masz urojenia, za dużo słońca czy wajcha udrzyła w główkę?( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Aik32fr45yd: nie no to zagłosujmy na fanatyków religijnych, u których największym fachowcem jest doktor z 4 pracami, po uniwersytecie ktory nawet na top 10 polskich się nie łapie. Może ciekawie będzie.
@pijekubusplay: Co do urojeń ? Niestety jest to prawda tylko wymaga ona zrozumienia i zaakceptowania że Polska to jest kolonia zagraniczna, która jest rozgrywana przez Rosję, USA, Chiny, Niemcy. I tyle
Dopóki my nie zmienimy swojej mentalności w tym kraju i nie zmienimy swojego podejścia i sposobu definiowania patriotyzmu to nic się nie zmieni
@TenXen47: Nie wiem czy na nich czy na kogoś innego. Jak pojawi się ktoś kto będzie
@Aik32fr45yd:

Mnie guzik obchodzi czy to będą "fanatycy religijni" czy to będą "fanatycy makaronu Spaghetti posypanego mozarellą".


Powiedział niemiec idący na wybory w 1933. I co? Fajnie to się dla Niemiec skończyło? Naprawdę nie ma dla ciebie znaczenia jak skrajne i chore poglądy partia? Ani trochę? Niczego historia nie nauczyła jak się takie postawy kończyły? Lenin też miał rewolucyjne pomysły na naprawę wszystkiego i pozbycie się jałowego caratu. I czy to
@TenXen47: xD. Akurat Lenin zniszczył swój kraj razem ze Stalinem ekonomicznie, więc to głupie porównanie. Akurat nie porównywałbym czasów III Rzeszy do dzisiaj, zwłaszcza jak naziści robili badania czaszek ludzkich, wyrywanie oczu, generalnie drastyczne rzeczy.

Akurat bolszewia (czy to nazistowska czy komunistyczna) to było najgorsze co mogło ten świat spotkać. Ludzie wtedy nie zrozumieli że te ich plany doprowadzą do zagłady swoich krajów.

Gdyby w latach 40 gdyby Hitler zatrzymał się
@oczami_kuca: nie no, teraz to faktycznie fachowiec. 8 miejsce wśród polskich uczelni. Ja cię kręcę, Harvard z Oksfordem się chowa. Ale w końcu to te lewackie, upadłe uczelnie. Nie to co nasza święta toruńska.
@Aik32fr45yd:

Jeżeli definiujemy chore poglądy jako chęć odbudowy przemysłu energetycznego, militarnego, stoczniowego, odbudowy polityki zagranicznej, odbudowy klasy średniej, odbudowy służby zdrowia, zatrzymanie lub zmniejszenie masowej emigracji z Polski do innych krajów to jak najbardziej tego chcę.


Chore byłoby chęć podbijania innych krajów, lub żądania wojny z Rosją czy Niemcami czy USA czy z kimkolwiek innym czy to sąsiadów czy nie. To uważałbym za chore i takiego człowieka wysłałbym do psychiatryka a
@TenXen47:

Chęć całkowitego zakazu aborcji, parad równości, batozenia ludzi, zatrudnianie tylko wierzących albo podzielajacych wiarę ludzi na państwowe stanowiska, czy rezygnacja z praw zwierząt nie chore postulaty w xxi wieku, w środku europy

Nikt tego nie wdroży nawet jak gada o tym. Bo wie że na to po prostu nie będzie czasu a i przy okazji są ważniejsze rzeczy bieżące jak inflacja, ekonomia, polityka zagraniczna, wizyty zagraniczne. Mówi się to tylko
@Aik32fr45yd: no nie wiem czy wiesz ale za znęcanie się nad zwierzątkami jest w Polsce przewidziana kara. Ale skoro tych rzeczy nie wprowadzą to skąd wiesz że te gospodarcze wprowadzą skoro są 100 razy mniej realistyczne, bo ekonomiczne niż te swiatopogladowe do realizacji?
@TenXen47: Ekonomicznie muszą być przedsiębrane zmiany bo masz co roku uchwalany budżet i jak nic nie będziesz robił na korzyść społeczeństwa to budżet się nie zepnie i nie będzie przegłosowany a to może spowodować upadek takich rządów bardzo szybki bo procedura budżetowa jest wiadoma.
Co do urojeń ? Niestety jest to prawda tylko wymaga ona zrozumienia i zaakceptowania że Polska to jest kolonia zagraniczna, która jest rozgrywana przez Rosję, USA, Chiny, Niemcy. I tyle

Dopóki my nie zmienimy swojej mentalności w tym kraju i nie zmienimy swojego podejścia i sposobu definiowania patriotyzmu to nic się nie zmieni


@Aik32fr45yd: Nie, to są dalej twoje urojenia że afera Sowy w 2015 bla bla i wszedł wtedy PIS