Wpis z mikrobloga

Mirasy,

#plytaglowna

Zamierzam składać PC (Granie/Renderowanie) pod AMD Ryzen 5 3600 i szukam dobrej płyty głównej,
+
Do tego mam Kartę graficzną:
Gigabyte GeForce GTX 1060 WindForce II OC 6GB
Jest ona trochę większa i przy mojej aktualnej płycie głównej wchodzi na radiator płyty głównej przez co ta niemiłosiernie się grzeje xD

Dobrze byłoby gdyby nie miała problemów z rozłączaniem Internetu/myszki/klawiatury (Podobno to bolączka niektórych płyt z tym chipsetem - Ale może to tylko plotka.)

- Nie zamierzam podkręcać procesora/ramu
- Nie potrzebuję podświetleń RGB itd.
- Nie potrzebuję Wi-Fi bo korzystam z portu LAN
- Mógłbym się skusić na Bluetooth (Pytanie czy jest sens skoro można dokupić Adapter Bluetooth USB za grosze)
- Wystarczy mi zintegrowana karta dźwiękowa, grunt żeby był to układ audio Realtek ALC 1200
- Potrzebuje cztery banki pamięci RAM
- Potrzebuje przynajmniej jeden slot m.2

Myślałem o Gigabyte B550 AORUS ELITE V2

Jest okej? Ewentualnie polecicie coś lepszego?
Budżet max 850 zł +/- z możliwością naciągnięcia jeśli płyta będzie tego warta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ram

Do tej płyty szukam również pamięci RAM , czy Crucial Ballistix

Jest okej?
Szukam czegoś +/- do 400 zł no i (2 x 8gb)
Wybrałem te bo aktualnie posiadam model starsze i sobie chwaliłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z góry dziękuję za każdą pomocną odpowiedź ()

#komputery
  • 9
@GOOF1: @hrumque:
W sumie to nie wiem, myślałem że lepszy xD
Polecicie coś fajnego z B450? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@GOOF1: Tomahawk fajny ale nie obsługuje DDR4-3200 bez OC a nie chce się bawić w "kręcenie" - No chyba że nie o to chodzi to mnie poprawcie.

Wcześniej patrzyłem na B450 to myślałem o tym:
Asus TUF
@Kacpa100: Jeśli chodzi o częstotliwość 3200 MHz pamięci RAM, to żadna płyta takiej prędkości nie obsługuje bez OC.

Tę częstotliwość można uzyskać po uruchomieniu profilu XMP - przestawiając jedną opcję w BIOSie i w ten sposób się je podkręca.
Niema jakichś strasznych suwaków czy innych parametrów wymagających przestawiania i regulacji napięć.
Płyta zrobi to sama po uruchomieniu tej opcji do profilu XMP wbudowanego w samych pamięciach - jako użytkownik możesz nawet
@Kacpa100: Tak, raczej powinno się uruchamiać profil XMP - ale to też zależy od pamięci.
A wiesz dlaczego ten parametr wymaga profilu XMP?

Bo zazwyczaj pamięci mają zdefiniowane parametry JEDEC - czyli standardowe na jakich pamięci mogą pracować z domyślnym napięciem jakie jest przystosowane dla pamięci typu DDR4.
Jest to 1.2V - na pewno też na tym napięciu da się osiągnąć częstotliwość 2133MHz, bo taka jest bazowa dla tych pamięci.

Tylko