Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, ile tak realnie w 2021r kosztuje budowa domu szkieletowego pod klucz? Powierzchnia ok. 100-120 m2 (cztery pokoje z salonem, garaż), ogrzewanie najlepiej na pellet. Działkę mam. Czy zmieszczę się w 300 tys. zł? Wykończeniówkę w zasadzie sam mogę zrobić lub ze szwagrem ( ͡° ͜ʖ ͡°) a z tego co wiem, to właśnie na robociźnie sporo można zaoszczędzić.

Bardzo podoba mi się ten projekt: https://projekty.muratordom.pl/projekt_Pliszka-IV-Sz,12116,0,0.htm

#budownictwo #domszkieletowy #dom
  • 20
@Popularny_mis: no tak, ale nadal wyjdzie taniej niż murowany... Wiem, że czas na budowę teraz jest kiepski, ale z drugiej strony - kiedy będzie lepszy? A kredyt chcę wziąć pókim młody, żeby mając 60 lat mieć to z głowy.
@barto125: płyty GK, pomalowanie ścian, rozprowadzenie kabli TV+net, montaż wszystkiego w środku to jestem w stanie sam ogarnąć, elektrykę, hydraulikę, ogrzewanie to nie, ale mam znajomych/rodzinę, którzy mogliby pomóc.

PS. To
@Popularny_mis: no tak się naczytałem w necie i zebrałem opinie od znajomych, że nieskomplikowany prostokąt będzie tańszy niż murowany. Ale mi przede wszystkim zależy na czasie, w przyszłym roku chciałbym już tam mieszkać, w tym załatwić wszystkie formalności - podprowadzić prąd, wodę, ogrodzić itd.
@khaotic to weź kosztorys od znajomych jak się tak stawiali, porównaj z cenami bieżącymi na rynku, jakbyś miał już wszystkie papiery i pozwolenia wyprowadzone to w rok byś mógł się wprowadzić, tak to tylko powodzenia życzyć.
@khaotic oraz wcale nie jest bardziej skomplikowany, prosty dom, murowanie na klej to nawet dziecko ogarnie. Ocieplenie styropianem, nie boisz się aż tak wilgoci bo nie ma wszędzie wełny, kable przed tynkami cyk fuch i z głowy. Łatwiej znaleźć fachowców, no jest sporo plusów.

2 kuzynów stawia obok siebie domy, jeden szkieletowy parterowy, drugi murowany piętrowy. Pomimo iż pierwszy jest cieślą a jego szef to jego teść i mają doświadczoną ekipę która
@Popularny_mis: ok, wezmę to pod uwagę, porównam sobie - dzięki.
Jeszcze powiedz proszę, jaki to orientacyjny koszt? Bardzo podoba mi się dom z projektu, który wysłałem wyżej. Chciałbym oszacować, w jaki mniej więcej kredyt się pakować, 300 czy 400 tys.
@khaotic bierz ile dają, najwyżej ostatnich transz nie weźmiesz i wyjdzie mniejszy, musisz dopytać w banku jak to się da rozwiązać. Widełek co do twojego ci nie podam, bo zależnie od miejsca, terminy masz na juz, ceny się zmieniają bardzo dynamicznie.

Porownaie tych dwóch kuzynów, oba po 140m uzytkowego z garażami w bryle. Dom szkieletowy, częściowo robiony własnymi siłami (ciesielka, ściany itd) wyszedł do wprowadzenia coś pod 700k, a dom murowany robiony
@Popularny_mis: mam zdolność na 600k, ale tyle to aż nie wezmę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
dzięki wielkie za opinie, jeszcze się rozeznam jak to jest praktycznie z tymi kredytami hipotecznymi, co się najbardziej opłaca wziąć - ja wolę 50 tys. więcej i żeby zostało i spłacać tą resztą raty, niż 5 tys. za mało wziąć...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@khaotic: nie ma problemu dobrać jak weźmiesz za mało.
Co do domku, to moim zdaniem 400k to jak będziesz bardzo dużo robił sam i nie liczyłbym ze wystarczy na wszystko.