Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć, wybieram się na aplikację komorniczą w tym roku i szukam jakichś opinii aplikantów/asesorów jak tam wygląda praca i jakie są perspektywy, bo różnych rzeczy się już na ten temat nasłuchałem. Znalazłem taki wpis na mirko, w którym autor twierdzi, że w zawodzie jest lipa. Może uda mi się odnaleźć autora i wypytać dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Śledzę poczynania dwóch kancelarii, które są nowe na rynku i wygląda to bardzo dobrze. Może się nie znam albo czegoś nie rozumiem, więc niech mnie ktoś oświeci. Autor tamtego posta wspomina o efekcie kuli i że trzeba płacić za wszystko typu archiwizacja budująca efekt kuli śnieżnej, jakieś przewłoki i odszkodowania. W życiu o tym nie słyszałem. Jeszcze jestem w stanie zrozumieć, że coś tam jest pod stołem płacone, ale te stawki to jest dochód, więc te wszystkie wymienione koszty typu dojazdy, paliwo, koszulki, teczki na akta i archiwizacja są już odliczone przecież jako koszt.

Kancelaria A: pierwszy rok działalności - 60k, drugi rok - 205k
Kancelaria B: pierwszy rok działalności - 110k, drugi rok - 370k(!)

Przecież od tych kwot już tylko podatek się odlicza. Ktoś coś? Czy autor zwyczajnie bajdurzył i chciał sobie ponarzekać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#prawo #komornik #egzekucja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60dfc9c7d55354000ab6d5ff
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Nie otrzymasz obiektywnej odpowiedzi - dla każdego komornika który już jest, jesteś potencjalną konkurencją. Ten kto nie jest, tak na prawdę nie wie jak to tam jest, a im więcej opowiada tym mniej jest chyba wiarygodny.
  • Odpowiedz
OP: @BozenaMal: Film obejrzałem, ale to takie tylko heheszki, a nie sensowne rady. Co do niebezpiecznych sytuacji to bez przesady. Wszystko zależy od rejonu. Jak masz w okolicy same meliny na podlasiu, to faktycznie może tak to wyglądać. Jeździłem już w teren, bo to jest najbardziej "rozrywkowa" część zawodu i oprócz jakichś lamentów etc. to nikt z kosą nie wyskakiwał
@rewter: Szczerze, to jest bardzo mało osób
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: wszystko zalezy od regionu, ale na aplikacji szału raczej nie ma, teraz praktycznie wszystkie uprawnienia ucięte. z drugiej strony pracy w biurze i papierologii jest mnóstwo. dobry asesor w spoko rewirze może naprawdę nieźle zarabiać, ale z tym to bywa różnie. plus jest taki, ze obecnie na aplikację komorniczą idzie mało ludzi, więc konkurencja mniejsza. minus i to spory, że miłościwie nam panujący wymyślili taki bubel jak oblig założenia
  • Odpowiedz
OP: @fifithebest: Dzięki za odpowiedź. Ja to wszystko rozumiem, że uprawniania obcięte etc., ale chcę spojrzeć na to w perspektywie kilku lat. Co sam ustaliłem? W moim mieście jest 10 komorników. 9 zarabia w przedziale 190-470k, typowe wynagrodzenie to jest jakieś 250k. 1 złożył oświadczenie, że dochodu nie uzyskał. Na liście asesorów są osoby, który są asesorem już 5 rok i zdaję sobie sprawę z tej nowej regulacji, ale
  • Odpowiedz
apollonis: Mój ojciec jest komornikiem od kilku lat, otwierał kancelarię jak było 6 w mieście, obecnie jest 10. Miasto poniżej 100 tys. mieszkańców. Zarabia średnio 3-5 tys. miesięcznie, jako asesor ze stażem prawie 20 lat zarabiał legalnie 7 tys. netto. Teraz odpowiedzialność dużo wyższa, nerwówka, martwienie się o finanse i działalność, jedyny plus taki, że jak mu się nie chce to tak naprawdę nie musi do pracy przychodzić albo popracuje godzinkę-dwie,
  • Odpowiedz