Wpis z mikrobloga

  • 0
#ogrzewanie hej szukam właśnie pieca gazowego ale kompletnie nie wiem jaki wybrać. Mam domek o powierzchni 88m2 z ogrzewaniem podłogowym. Żona bardzo obawia się zimnej wody jeśli puszcze ja z dwóch punktów i czytając w necie wynalazłem ze piec dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem warstwowym mógłby się sprawdzić. Piec z dużym zasobnikiem odpada z racji braku miejsca.
Na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę? Może możecie jakiś polecić?
  • 4
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@delyr: w domku 88m masz dwie łazienki i będziecie z nich korzystać jednocześnie?

Kociol ma swoją kotłownie czy gdzie będzie wisiał. Kotły z wbudowanymi zasobnikami też mają swoje gabaryty. A takiego który wyprodukuje wystarczająco wody nie ma, tyle co w zasobniku na początku a później i tak produkuje przepływowo i temperatura na wyjściu spadnie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@rajman hej mam dwie łazienki jedna na parterze a druga na piętrze. W tej na piętrze będzie piec. Może czasem się zdarzyć że będziemy korzystać jednocześnie jednak bardziej nas martwią sytuację typu jedna osoba bierze prysznic a druga puszcza wodę np w kuchni i wtedy tej pierwszej zaczyna lecieć zimna woda. Kotłowni brak a jedyna opcja na piecyk to właśnie górna łazienka i wiszący piecyk
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@delyr: zimna to nie, ale chłodniejsza na pewno. Dobry kocioł z wbudowanym zasobnikiem, który daje nawet radę grzać na bieżąco to junkers cerapur acu Smart i buderus gb172, a potem długo długo nic i reszta kotłów z wężownica, np immergas victrix Zeus 25.
  • Odpowiedz