Wpis z mikrobloga

Zachęcam do obserwacji tagu #xerxesmrowki
Plusujcie i komentujcie! ;D

Na sam koniec dnia (wlasciwie jest juz noc) przedstawie Wam dzisiejszy stół Carebara. Tak jak widzieliscie wczesniej na zdjęciach dostaly odwlok duzego karaczana madagaskarskiego, ktory w ciągu dnia zdazyly prawie caly oproznic, dorzucilem zatem tulow tego samego madagaskara;D trzy imago karaczana szarego (na igle) i 10 macznikow.
Na filmie widac dwie probowki - jedna z woda a druga z mixem wody i miodu.
Probowka z woda jest po to zeby w razie mojego niedbalstwa mogly nawodnic gniazdo badz zeby je po prostu schlodzic. Mrowki wykorzystuja wode rowniez do picia jednak wydaje mi sie ze jest dla nich głównie srodkiem fo nawadniania i regulacji temperatury.
Probowka z miodem jest sprawą oczywistą. Można podac miod na jakims karmidelku ale trzeba to robic regularnie a ja tutaj mam prosze Panstwa proboweczke (w rozmiarze xxxl) z ktorej spragnione cukrow mrowki moga je pobierac w dowolnym czasie:)
Na samym koncu filmu widac regularny szlak pokarmowy. Mniej więcej przez wiekszosc dnia tak to wygląda, czasem jest on inny bo gdzie indziej ida po miecho ale zawsze wygląda conajmniej jak droga krajowa, a w przypadku przeglodzenia i podania pokarmu powstaje istna autostrada :D

#mrowki
#zwierzeta
#formikarium
#terrarystyka