Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam, mam pytanie mam odnośnie kierunku do emigracji jestem młody, a w Polsce od kilku miesięcy pracuje jako kierowca tira c+e pracuje po 8-10h dziennie pn-pt i chciałbym pracować właśnie w tym zawodzie za granicą z tym systemem 8-10h lub max 12h dzienne zjazdy do domu, bez jazdy po krajach na międzynarodówce i spaniu w kabinie tylko nie za bardzo wiem, gdzie wyjechać, tak żebym tego nie żałował z początku myślałem nad Niemcami, ale rozmyśliłem się, bo nie znam niemieckiego, a nie wiem, czy angielski wystarczy mój angielski jest na poziomie około b2 potem myślałem o Anglii, ale ten Brexit i zmiany w przepisach wszystko popsuł zresztą bardzo dużo czytałem opinii Polaków, że nie warto wyjeżdżać, bo ponura pogoda wszędzie śmieci dużo patologii itp., Dlatego pisze i proszę o poradę, bo już sam nie wiem, gdzie mógłbym wyjechać, bo nie chce zastanawiać się parę lat i potem żałować, że nie wyjechałem wcześniej. Jeśli ktoś ma swoje spostrzeżenia o pracy kierowcy w jakimś kraju, czy o zarobkach gdziekolwiek proszę o napisanie. Ale i nawet tych, którzy po prostu chcą się podzielić opinią z jakiegoś innego zawodu co do wyjazdu i ogólnego życia w innym kraju.

#emigracja #pytanie #anglia #uk #niemcy #holandia #praca #kierowca #zagranica

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60def78dd55354000ab6d44c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 24
@S__a69: Przeprowadzka to koszt max. kilku tysięcy złotych - tyle chyba każdy rozsądny człowiek posiada. Wspomniałem o załatwieniu pracy przed przyjazdem - wtedy nie musisz mieć za wiele na start, bo dostaniesz przecież zaraz pensję. Jak się chce, to się da zrobić bardzo wiele rzeczy, ale nie można ciągle szukać wymówek.
@S__a69: Jeśli masz konkretny zawód, to przecież znajdziesz bez problemu pracę w nim też w innym kraju. Chyba, że to np. obsługa klienta i nie znasz lokalnego języka.
@S__a69: może tak, ale firmy szukają. Przyjaciel rodziny pracuje na północy na tirach od ok 10-12 lat. Dzwoniłam do niego zapytać się jak sytuacja wygląda i mówi, że brakuje kierowców. Są firmy gdzie idzie się na początek na samo zaczepienie się w kraju, bo biorą każdego. A później przebierasz w ofertach, bo można złapać naprawdę dobre warunki, konia i pensję.
@S__a69: A ja znowu zazdroszczę Tobie, że mieszkasz w UK. Jakby nie patrzeć to do UK każdy chce pojechać, bo to jeden z najlepszych krajów w UE. Niestety, Brexit wszystko uniemożliwił.
Norwegia jest dobra tylko dla tych którym może się podobać ten specyficzny klimat. Mnie się nie podoba, ale każdy sądzi inaczej.

@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli nie jesteś przekonany do danego kraju to lepiej nie ryzykuj.