Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dict: no nikt, wcale nie jest zaimplementowany Żabkach (SLES czyli wersja komercyjna)

osobna sprawa że ludzie wola narzekać na Ubuntu albo męczyć się z Fedorą bo przecież nie ma innego systemu Linux :-)

no i ważne żeby mieć pakiety bleeding edge, nawet jak ktoś musi co chwilę grzebać w konsoli bo coś nie działa ( )
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzyndzla: raz próbowałem i od razu jakiś błąd wyleciał, więc system za długo nie pomieszkał ze mną :-) jak będę chciał się męczyć z distro to wezmę Fedorę :) a na lapku cenię sobie spokój - uruchamiam i ma działać. A to jest cecha OpenSuse.

tylko trzeba dodać repo packman, żeby mieć w świeże i działające ad hoc multimedia z VLC
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ninio: "Trochę cierpią przez ten system pakietów" ??

Masz na myśl paczki *.rpm? przecież one są zdecydowanie prostsze niż *.deb, do napisania również. Jeśli chodzi o rozwiązywanie zależności, to zypper daje radę tak samo jak apt czy aptitude.

Dodatkowo format RPM jest wspierany przed RedHata czyli największe komercyjne distro.

Jedyne co mozna mu zarzuci to prędkość pracy w budowaniu bazy danych, oj nie spieszy się. Ale sam proces instalacji pakietów jest
@hiperchimera: Nie, mam na myśli to, że mają strasznie pakiety rozdrobnione. To co jest u innych dystrybucji jednym pakietem oni dzielą na kilka. Połapać się w tym często ciężko.

PS. dodatkowo masz drpm, gdzie wystarczy ściągać i zastosować różnicę a nie cały pakiet, długo nie siedziałem na Ubuntowatych distro, wprowadzili już to czy dalej kombinują że snapami i appimage?

Niby jest debdelta, ale chyba nikt tego nie używa. Snapy raczej nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ninio: "mam na myśli to, że mają strasznie pakiety rozdrobnione. To co jest u innych dystrybucji jednym pakietem oni dzielą na kilka. Połapać się w tym często ciężko."
a w ten sposób nie patrzyłem, pytanie moje brzmi (bez ironii, jestem ciekawy) czy to jakiś negatywny sposób wpływa na system czy użyteczność?

" Appimage nie ma związku z żadną dystrybucją i jak najbardziej ma updaty różnicowe."

Odnośnie uniwersalnych pakietów, to Appimage wydaje
Na sam system nie wpływa, ale na użyteczność dla mnie tak. Szukanie czegoś w repozytorium jest ciężkie (czasami nie wiadomo co zainstalować), przeglądanie pakietów do aktualizacji też.

Dla nie to głównie zalety, w przypadku aplikacji aktualizacje na życzenie nie są koniecznie złe, bo nie zawsze chce się tej aktualizacji. Jest https://appimage.github.io/ . Można tez stosować rozwiązania typu bauh (pewnie są też inne) jeżeli chce czegoś na wzór menadżera pakietów. Brak współdzielenia bibliotek