Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki z #elektryka czy jest jakiś przepis który mówi o długości kabla od skrzynki elektrycznej do domu. Chodzi o sam odcinek który jest już w budynku. Ile taki kabel powinien wystawać nad posadzkę? W domu który planuje kupić ten kabel jest ucięty przy samej posadzce. Osoba która go buduje twierdzi że tak jest ok i mogę go sobie przedłużyć do rozdzielni. Chciałbym żeby to ona zrobiła ale potrzebuje na cos sie powołać.
  • 12
czy jest jakiś przepis który mówi o długości kabla od skrzynki elektrycznej do domu.


@banan134: Nie ma takiego przepisu. Kabel dobiera się tak (w projekcie) aby był poprowadzony od zacisków do zacisków, a nie ucięty gdzieś po drodze.
@banan134: przepisu nie ma, ale tego kabla się nie zarabia, tylko normalnie wypuszcza dłuższy i podłącza dalej gdzie trzeba. I tak Ty płacisz za ten kabel to powiedz, że ma Ci go tam zostawić ileś metrów żeby do skrzynki sięgał. Przyjdzie elektryk robić instalację w domu to go sobie dotnie ile będzie potrzebował
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@moll: @kozi996 dzięki za odpowiedź. Problem w tym że to już jest prawie gotowe a ten kabel ktoś ucial i ukradł. Za kilka dni jest odbiór i szukam sposobu żeby to zrobiła firma budująca dom.
@banan134: masz ubezpieczoną budowę? ogrodzoną? w umowie z firmą budowlaną miałeś kto odpoiada za bezpieczeństwo budowy?

Jeśli budowa była niezabezpieczona i ktoś to ukradł, to po ptokach, firma nie będzie Ci tego dorabiała, bo odpowiedzialność jest po Twojej stronie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@moll: do stanu surowego zamkniętego buduje to firma i dopiero mi sprzedaje jako gotowy produkt w stanie surowym zamkniętym. W obecnej chwili nie jest to jeszcze moje ale za kilka dni mamy umowę przyrzeczona a oni już tam kończą. Na tą chwilę rzucił mi się w oczy ten kabel bo byłem przekonany że go Blair nie łączy tylko jest w jednym kawałku.
@banan134: to rób inwentaryzację budynku i jeśli są jeszcze jakieś braki, za które oni na razie ponoszą odpowiedzialność, to zgodnie z zapisami umowy muszą to własnym sumptem doprowadzić do właściwego stanu