Wpis z mikrobloga

Dzisiaj kończy się pół roku, i dzisiaj robiłem sobie podsumowanie tego 2021 z perspektywy popkulturowej u mnie. Zdecydowanie pierwszy raz od lat, najbardziej aktywny byłem czytając, i udało się dokonać czegoś niemożliwego- przeczytałem w 6 miesięcy najwięcej w skali jednego roku w swoim życiu. Na koncie 34 książki z założonych 24. Ciśnienia na odhaczanie nie mam- po prostu uwielbiam statystykę. Zaliczam zarówno komiksy jak i audiobooki w ten poczet, co niektóre grupy na fb na ktorych się udzielam mierzi niesamowicie (czego kompletnie nie rozumiem, jak słyszę, że audiobook to nie książka bo się tam tak nie skupiasz, to w środku kisnę z ograniczenia rozmówcy).
Przechodząc do meritum, lista książek i ich ocen poniżej. Czytam mocno zróżnicowanie, większość już tutaj wrzucałem pod tagiem bookmeter, ksiazki i czytajzwykopem.

Ebooków- 7; Papier- 9 +2 komiksy; Audiobooków- 16
Styczeń
1. Biała Gorączka, Hugo Bader, 8 (jednak gdybym wiedział, że w większości jest to fikcja jak mu udowodniono, oceniłbym pewnie na 1 ew. nigdy jej nie czytał. Oceniając jako podróże zakrapiane fikcją coś a la Cicia Zyke, to osiem zasłużone)
2. Gwałt to przecież komplement, Staśko, 7
3. Alef, Borges, 8
4. Mężczyźni bez kobiet, Murakami, 7
Luty
5. Limes Inferior, Zajdel, 9
6. Przemiana, Kafka, 9
7. Jeden dzień Iwana Denisowicza, Sołżenicyn, 7
8. Paradyzja, Zajdel, 9
9. Asteriks. Złoty Sierp, 8
10. Muzeum dusz czyśćcowych, Grabiński, 8
11. Wojna Światów, Wells, 8
12. Wielki Gatsby, Scott Fitzgerald, 6
13. Kochanej Wielkiej Niedźwiedzicy, Piasecki, 8
Marzec
14. Paragraf 22, Heller, 8
15. Przyszłość Ludzkości, Kaku, 6
16. Migawka, Sanderson, 7
17. Czuły Barbarzyńca, Hrabal, 9
18. Wyjście z Cienia, Zajdel, 6
19. Przedsiębiorstwo Holokaust, Finkelstein, 8
20. Pokolenie 89’, Sawulski, 8
21. Marsjanin, Weir, 8
Kwiecień
22. Jutro przypłynie królowa, Wasielewski, 7
23. Dżuma, Camus, 9
24. Tragedia na przełęczy Diatłowa, Lugen, 8
25. Z nienawiści do kobiet, Kopińska, 7
26. Powrót z Bambuko, Nosowska, 3
27. Dr Jekyll i pan Hyde, Stevenson, 8
Maj
28. Wyspa doktora Moreau, Wells, 7
29. Asteriks Gladatior, 8
30. Fatalne Jaja, Bułhakow, 3
Czerwiec
31. Pamięć Wszystkich Słów, Wegner, 7
32. Pies Baskervillów, Doyle, 6
33. Problem Trzech Ciał, Liu, 5
34. Niewidzialny Człowiek, Wells, 7

Wątpię, że uda się przeczytać równie dużo w drugiej połowie roku.
Co do czasu na książki (poza tym jeszcze gram i oglądam filmów sporo)- staram się codziennie w drodze do i z pracy słuchać audio (to około godzina dziennie), i czytać papier/ebook przed snem, codziennie jeśli mogę około 1,5h tuż przed zaśnięciem. Godzę to z pracą na pełen etat od ponad roku, studiami drugiego stopnia które udało się ukończyć i życiem, które z tych trzech jest zdecydowanie najtrudniejsze xD
#ksiazki #czytajzwykopem #bookchallenge #wykopkindleclub
FormalinK - Dzisiaj kończy się pół roku, i dzisiaj robiłem sobie podsumowanie tego 20...

źródło: comment_1625064216mHUm1yTRNtxU59DF2blso5.jpg

Pobierz
  • 3
Jeśli miałbym powiedzieć, które z nich znaczą dla mnie najwięcej teraz, które wpłynęły na mnie najbardziej i coś zmieniły bezpośrednio, to byłyby to
Gwałt to przecież komplement, Czuły Barbarzyńca, Pokolenie 89', Przedsiębiorstwo Holokaust, Dżuma.