Wpis z mikrobloga

#kot #koty #pokazkota [to ostatnie ku atencji ( )]

Pani i Panowie, mam problem z nauczeniem kota jedzenia mokrej karmy.
Dziad ma prawie dwa lata, z hodowli, odebrany w wieku 4 miesiecy. Na wyprawke dostal mokra karme na szcze tfu... kociat i ja wciagal jeszcze przez 2-3 miesiace. Przeszedlem z tej dla kociat, na dorosla (ta sama firma smak) i lipa.
Z racji tego ze nie moglem nic w okolicznych zoologach znalezc sensownego polecanego, co ta dzbanica by jadla, kupilem sensowna sucha i na nia sie rzucila jak glodny na suchary ()

Przetestowalem w ciagu ostatniego roku, praktycznie wszystko co jest na rynku. Od mokrych, przez pasztety, jakies rosolki, napoje w puszcze [sic] no kurde faja nic.

Jedyne mokre ktore przyjmuje to onatario (to jest bodajze marka wlasna kakadu):
https://www.telekarma.pl/p43651-ontario.karma.dla.kota.saszetki.z.kurczakiem.i.krabem.w.rosole.8.html
I to tylko i wylacznie saszetki, zadne puszki, zadne tacki, zadne rosolki. Natomiast nie ma sie co rozpedzac, bo jednego dnia zje pol saszetki, innego dnia nawet nie ruszy i cala miska laduje w smieciach.

W desperacji kupilem doline noteci premium:
https://www.dolina-noteci.pl/product-pol-83-Mokra-karma-dla-kota-Dolina-Noteci-Premium-danie-z-tunczyka-85-g.html
I to po zmieszaniu z ciepla woda, szanowna pani, raczyla zjesc w ilosci jakies 1/4 saszetki.

Probowalem jej moczyc lapy w misce z jedzneiem zeby chociaz myjac sie sprobowala, probowalem podkladac pod nos na palcu (polize i ma w dupie), zalewalem woda, olejem z ryby, nawet woda z ludzkiego tunczyka.

No nic nie dziala.

Co prawda ona wypija spokojnie miske wody dziennie, ale nie chce kota trzymac na suchej karmie.
Kot syberyjski <2lata ~3.5kg wagi.
PurpleHaze - #kot #koty #pokazkota [to ostatnie ku atencji (✌ ゚ ∀ ゚)☞]

Pani i Pano...

źródło: comment_16249845816RLGgNnvi8JieP3zPeVA4D.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@a231: nie glodzilem jej dluzej niz 12h, o ile taki okres mozna nazwac glodzeniem.

@swinka_morska: nie dostaje karme rano kolo 6 i popoludniu kolo 16. Godziny sa lekko ruchone. Staram sie ja zawsze przegonic troche i pobawic sie, zanim dam jesc.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PurpleHaze: u mnie jak nie ruszyły misek rano to po południu już się przekonały. Ale też miały schowane suche w tym czasie.
  • Odpowiedz