Wpis z mikrobloga

Czemu przy nauce programowania zawsze pierwszy program musi wyświetlać "hello world"? W sensie no niech coś sobie wyświetla, ale czemu zawsze akurat to? Przecież tam można wpisać dowolne słowa. Czemu zawsze przy nauce jest polecenie od nauczyciela/książki żeby to było "hello world"? Mam wrażenie, że człowiek skupia się na tym początkowym programowaniu i nauce i wpisuje to co mu każą, a przecież może wpisać co chce. Można wpisać "kupa", "elo ziom", "caluje", "witam", "pozycz stowe". A nie jakieś kurde hello world. W sensie co, wcześniej twój komputer nie istniał na ziemi i nie wyświetlał niczego i teraz się wita? Dlaczego robisz ułoma ze swojego sprzętu?


Odważnie taguję #programowanie żebyście wiedzieli, że nawet jeśli zarabiacie teraz 15k, to wasze początki z programowaniem były żałosne (moje też), bo pierwsze co wysrał wasz program to "hello world". To jest absolutnie nieprofesjonalne.
#gownowpis
  • 19
Czemu przy nauce programowania zawsze pierwszy program musi wyświetlać "hello world"?


@PyraPrzeznaczenia: złudzenie powstałe przy zaczynaniu nauki od języków wysokopoziomowych.

W asemblerze zaczyna się od prostszych i bardziej życiowych rzeczy typu zsumowanie dwóch liczb w jednym rejestrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PyraPrzeznaczenia: taka tradycja, kiedyś nawet szukałem jej początku i wyszło, że to był koniec lat 60. XX wieku. Bodajże jeden z twórców protoplasty języka C tego użył, trafiło to potem do pierwszego podręcznika od C. No i tak się to toczy do dziś.
I tak, można tam wpisać cokolwiek poza wariantami "dupy", bo te, jak słusznie już Mirki zauważyli, służą do debugowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@norbitor: hehehe pamiętam screen z banku z requesterem Dupa Biskupa. Wdrożeniowiec pomylił exeki i wrzucił exeka kompilowanego z flagami testowymi. Zamierzchłe czasy (program jeszcze poid dosem :)