Wpis z mikrobloga

  • 19
1153 + 1 = 1154

Tytuł: Problem Trzech Ciał
Autor: Cixin Liu
Gatunek: science fiction
Ocena: ★★★★★

Ciekawa wizja nieubłaganej, nadchodzącej nad Ziemię inwazji. Cała reszta to dosyć przeciętny język, całkowicie wyprany z klimatu styl. Czasami miałem wrażenie, że czytam etykietę środka dezynfekującego, innymi razy- wpis w encyklopedii. Najmocniejsza w retrospekcjach. Postaci, mimo ciekawych historii, płasko pisane w rzeczywistości. Dialogi wyglądają jak przedstawienie w szkole, gdzie każdy, kto ma jakąś linijkę, wychodzi na środek i ją wygłasza bezemocjonalnie. Od 40% około chciałem ją jak najszybciej skończyć, ale Pierwsze 1/3 czyta się naprawdę cholernie dobrze ! Kwestie ostatnich rozdziałów i pogwałcania wszelkiej logiki i nauki mi osobiście obrzydziły całość, ale to już może się komuś spodobać. Jeśli książka kreuje się na twarde scifi to niech nie robi mi takich fikołów, błagam.
Nie potrafię jej polecić, jest na to stanowczo zbyt gruba, ale kilka pomysłów z niej zostaną mi w głowie na dłużej.

#ksiazki #czytajzwykopem #scifi #bookchallenge 33/24 #wykopkindleclub

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter
FormalinK - 1153 + 1 = 1154

Tytuł: Problem Trzech Ciał
Autor: Cixin Liu
Gatunek: sci...

źródło: comment_1624821406prZYY1fPWiOZlRx2yH4mvt.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
Od 40% około chciałem ją jak najszybciej skończyć


@FormalinK: czemu nie porzuciłeś czytania w tym momencie? Fabuła jest jednak na tyle ciekawa, że chciałeś poznać zakończenie, czy po prostu nie zostawiasz niedokończonych książek, nawet jeśli się z nimi męczysz?
  • Odpowiedz