Wpis z mikrobloga

Czytanie opisów książek o ópadku cywilizacji zachodu to moje guilty pleasure (tylko opisów, bo szkoda czasu i pieniędzy), ale ten Arystoteles-złodziej mnie zaciekawił. Orientuje się ktoś o co chodzi?

Grzegorz Kucharczyk włącza się w nurt głosów rozsądku dowodzących, że współczesna narracja medialna i historyczna idzie wbrew prawdzie i wolności. Wykazuje jak kryzys wiary zawsze pociąga za sobą kryzys rozumu. Co bowiem stało się z człowiekiem, że np. posługując się wyszukanym aparatem naukowym za pierwszego czarnego prezydenta USA uznaje Billa Clintona?! Jak udowodnić, że Sokrates nie był Murzynem, a Arystoteles złodziejem – bo tak ci wielcy myśliciele są przedstawiani na wielu zdawałoby się poważnych uniwersytetach! Na te i wiele innych prowokacyjnych zagadnień, na agresywnie szerzący się nihilizm i relatywizm, znajdziemy odpowiedź w publikacji „Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji.” Prof. Kucharczyk w tej pięknie i bogato ilustrowanej książce nie poprzestaje tylko na diagnozie. Podsuwa także odpowiedzi na pytanie: co dalej? Okazuje się bowiem, że to właśnie w Polsce może się obudzić ruch, który powie „stop” postnowoczesnemu szaleństwu. Mamy ku temu wszystkie potrzebne narzędzia i kadry.

https://www.swiatksiazki.pl/katedra-i-uniwersytet-o-kryzysie-i-nadziei-chrzescijanskiej-cywilizacji-6729279-ksiazka.html

#filozofia #neuropa #4konserwy
  • 3
  • Odpowiedz
@BRTM: W hotepowych środowiskach funkcjonuje pomysł, że cała filozofia grecka została wykradziona i zawłaszczona od czarnoskórych egipskich myślicieli xD może do tego nawiązuje
  • Odpowiedz
@Crocetto: Brzmi wiarygodnie i coś takiego kojarzę. W pierwszej chwili myślałem, że chodzi o to, że Arystoteles kradł kurze jaja biednym rolnikom w celu obserwacji rozwoju embrionu xD.
  • Odpowiedz