Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#budownictwo #prawo #pytaniedoeksperta #budujzwykopem
Mirki proszę o pomoc i poradę co robić w mojej sytuacji.
Kończę budowę domu i teraz będą robić mi przyłącza gazu i wody.
No i muszą mieć zgodę właściciela działki obok na wejście w teren żeby przez jego działkę puścić wodę i gaz - więc chłop za darmo będzie miał uzbrojoną działkę.
1. Może się budować kiedyś bez żadnych zmartwień
2. jakby chciał sprzedać z automatu działka zdrożeje bo uzbrojona

Problem w tym, że chłop siedzi w Holandii od 15 lat i niema zamiaru wracać.
Zdobyłem do niego numer telefonu, zadzwoniłem i wytłumaczyłem wszystko.
On powiedział, że jasne żeby to zrobić i nie będzie nikomu nic blokował i żeby się za niego podpisała "podrobiła podpis" jego córka.

I nie wiem co robić czy iść na to,
chciałem mu to wysłać w formie skanu ale typ taki, że niema komputera i nie wie co to jest poczta internetowa.

Więc chciałem mu to wysłać pocztą, ale on pracuje w jakiś "obozach pracowniczych" i boje się że to do niego nie trafi i wszystkie te papierki przepadną.

Nie wiem, iść na ten układ z tym podrobionym podpisem przez córkę? Czy czekać aż wróci na święta w grudniu ? - o ile będzie można bo nie będzie kolejnego przypału z covidem.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60d81e6e687918000a21652c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 30
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: jak miesza w to swoją córkę to ja bym w to szedł. Osoba podrabiając podpis ma bardziej przechlapane niż osoba używająca go później. A tak się kiedyś załatwiało papierki starymi metodami i zaufaniem do siebie.
  • Odpowiedz
Osoba podrabiając podpis ma bardziej przechlapane niż osoba używająca go później.


W prawie karnym obydwie sytuacje traktowane są dokładnie tak samo.

jeżeli w to wchodzi jego córka, która jest tego świadoma to ja bym się nie obawiał.


Dopóki córka, na przykład, nie pokłóci się z mężem, który zechce ją "dojechać".
  • Odpowiedz
PrzyczajonaBabcia: @weeego: @random2o: @NiechKtosCos: @Maynard_James_89: @IgorK: @wojteksrz: @2xpapanalepiku:
Boże jakie wy wykopki jesteście czasami niedorozwinięte to głowa mała. Nie pisze o wszystkich ale wołam wszystkich.

- Jasno napisałem że potrzebuję jego zgody a nie jakieś gówno umowy czy jakieś załatwienie u notariusza ale wy się będziecie doktoryzować w ogóle nie na temat.

- co do pełnomocnictwa, też napisałem że koleś jest totalnie zielony w
  • Odpowiedz
ZuchwałyDryblas: @weeego: @random2o: @NiechKtosCos: @Maynard_James_89: @IgorK: @wojteksrz: @2xpapanalepiku:
A i jeszcze jedno mi przyszło do głowy z tym upoważnieniem.
Chyba raczej wątpię, że w tym wypadku by wystarczyło zwykłe upoważnienie członka rodziny na zgodę na wejście w jego teren z mediami.
Tylko raczej takie upoważnienia musiałoby być sporządzone przy notariuszu.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: ale przyłącze będzie odbierała gazownia i wodociągi. Nie wiem jak w warunkach technicznych, które od nich otrzymałeś ale niektóre firmy wymagaja dokumentu zajmujacego i zwalniajacego teren. Więc albo pelnomocnictwo albo list niech wysyla.

I dobrze ci piszą inni, niedorozwoju
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: moze napisac na kartce i wyslac zdjecie. Zawsze w razie watpliwosci wejdzie art 103 kc, tzw falsus procurator - wtedy jak wroci w zimie to potwierdzi. Pytanie tylko, czy bedzie do tego potrzebny notariusz (do umowy), bo wtedy moze byc problem...
  • Odpowiedz
Ja #!$%@? dajesz to tej córce która pewnie o wszystkim będzie wiedziała jak on jej powie przez telefon. Mówisz, że potrzebujesz podpis i jutro odbierzesz pismo. Przyjeżdżasz jutro i masz podpis chłopa na papierku. I koniec. Nie wiesz czy to on podpisał czy córka. Nie interesuje Cie to. Kropka.
  • Odpowiedz