Wpis z mikrobloga

#agd #kuchnia #chemia #biologia trochę tagów, ale w sumie pytanie mam chyba odpowiednie... Otóż, mam sobie taką kostkarkę do lodu, no i ona się włącza sama jak jest odpowiednia ilość wody w zbiorniku, czyli jak kostki lodu się rozmrożą to dorabia nowe kostki i tak w kółko. No i pytanie, czy można rozmrażać tak wodę w kółko? Bo np mięso itp, co jest bogate w bakterie różnorakie raczej nie można, spowodu np salmonelli w rozmrożonych i ponownie zamrożonych lodach. Więc dobrze myślę, że jest to ok w takiej sytuacji (w końcu jakieś chinczyki to tak zaplanowali...)?
  • 3
@dlugi_: no dlatego pytam, bo jest np timer sobie ustawiasz ze od 8 do 20 ma robić lody (hehe?), a potem sobie śpi i potem znowu mrozi i tak codziennie. Wiadomo, jak leje wodę np mineralną to jakaś sól się wytrąca ale to czyszczenie urządzenia co jakiś miesiąc pewnie załatwi sprawę?
Bo np mięso itp, co jest bogate w bakterie różnorakie raczej nie można, spowodu np salmonelli w rozmrożonych i ponownie zamrożonych lodach.


@oran: mięso i lody można rozmrażać i zamrażać. Chodzi o co innego. Lody będą niesmaczne, bo będą miały duże kryształki. A mięso może po prostu za długo leżeć w zbyt wysokiej temperaturze, ale sam proces mrożenia i rozmnażania nie ma tu nic do rzeczy. Może poza gorszym smakiem, bo