Wpis z mikrobloga

Mirki, od 1 lipca wchodzi nowy podatek dla przesyłek spoza UE. 20 czerwca złożyłem zamówienie z Japonii na używany sprzęt. DHL pokazuje, że przedmiot dotrze 2 lipca.

Mam 2 pytania:
Czy będę musiał zapłacić podatek za używany przedmiot?
Czy będę musiał zapłacić podatek za przedmiot zamówiony w czerwcu, ale który przychodzi w lipcu? Dokonałem transakcji, gdy prawo jeszcze nie działało, więc podatek nie będzie mnie dotyczył? Mam rację?

Ktoś coś wie? XD Szukam informacji na ten temat od kilku godzin i nic nie mogę znaleźć.
#prawo #dhl
mrfroncu1337 - Mirki, od 1 lipca wchodzi nowy podatek dla przesyłek spoza UE. 20 czer...

źródło: comment_16247317081oyAFR9FK516Ezcp3gn90w.jpg

Pobierz
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mrfroncu1337: a i zwykle paczki japońskie szły do urzędu celnego, bo oni tam wiedzą że to nie są tanie duperele jak z Chin. Także raczej bym się szykował na zapłatę cła + vat.... Pamiętaj że VAT jest naliczany od produktu który kupiłeś plus koszty dostawy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mrfroncu1337: i jeszcze jedno to nie jest nowy podatek, a uszczelnienie systemu podatkowego.
VAT spoza UE teoretycznie przy każdej paczce trzeba było płacić, niektóre kraje miały jakieś widełki od 20 euro czy coś.