Wpis z mikrobloga

Mircy,
jeżeli wracam z Kostaryki do PL do Wawy, przesiadkę mam na lotnisku we Frankfurcie, Niemcy, to czy bede musiał przejść kwarantannę? Czy ktokolwiek na trasie Niemcy - PL mnie zweryfikuje, czy ewentualnie da sie to jakos obejsc?
#koronawirus
#kwarantanna
  • 9
@FeyNiX: co masz na myśli, że zasady są takie same? Jeżeli rozumiem, od 23 czerwca dla krajów spoza EOG + Schengen jest obowiązkowa kwarantanna. Jak rozumiem, brak kwarantanny jest dla krajów EOG + Schengen. Stąd właśnie moje pytanie - w niemczech przedstawie negatywny test na COVID-19 i moje pytanie brzmi, czy lecac z Niemiec do Polski, uda mi sie uniknac tej 10 dniowej kwarantanny? Bede wdzieczny za pomoc:)
@Zahion: google zbanowane w Kostaryce?
https://fly.pl/aktualnosci/kwarantanna-po-powrocie-z-zagranicy-do-polski-ile-trwa-i-jak-jej-uniknac/

Ludzie kurna litości
Kraje nienależące do strefy Schengen lub niebędące państwem członkowskim Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA): kwarantanna może zostać skrócona w przypadku uzyskania negatywnego wyniku testu antygenowego lub PCR wykonanego nie wcześniej niż 7 dni po przekroczeniu granicy Polski. Zapis dotyczy powrotu m.in. z: Turcji, Egiptu, Tunezji, Albanii, Macedonii, Czarnogóry, Meksyku, Dominikany, Kuby, Emiratów Arabskich, Gruzji, Kenii, Kostaryki, Malediwów, Wysp Zielonego Przylądka, Zanzibaru.
@Matpiotr: dzieki za link. Jak najbardziej to rozumiem. Sek w tym, czy jezeli bede w PL, to beda to interpretowac jako przylot z Niemiec czy jako przylot z Kostaryki?


@Zahion: Przylot z ES przez Niemcy, tak to interpretują. Gdybys ledzial przez UK czy inny gorszy kraj to już inaczej ale tez nie mam pewności czy przebywanie mniej niż 24h jest inaczej traktowane niż cały pobyt. O ile się nie odprawisz
@FeyNiX: Niestety ruszam z Kostaryki. Moje pytanie jest wynikiem tego, iż na samym początku COVID'u przykładowo linie Kostaryka - Niemcy - Polska traktowali jako Niemcy - Polska. Zastanawiam sie czy obecnie dopracowano ten system i traktuja to jako Kostaryka - Polska. Posiadasz moze pewne informacje w tym zakresie? Niemniej, dziekuje za pomoc:)