Wpis z mikrobloga

@czakabakir: Podobno w województwie mazowieckim kolejny raz z rzędu było więcej chętnych na staż niż dostępnych miejsc, w takiej sytuacji osoby, które się nie dostały musiały iść na staż do innego województwa. W mniej obleganych rejonach każdy się gdzieś dostaje, ale może być tak, że przydzielą kogoś do jakiegoś szpitala powiatowego na drugim końcu województwa.
Podobno w województwie mazowieckim kolejny raz z rzędu było więcej chętnych na staż niż dostępnych miejsc, w takiej sytuacji osoby, które się nie dostały musiały iść na staż do innego województwa.


@merdig: no ale to po czym decyduja kto sie gdzies dostanie? po sredniej ze studiow? sa gdzies publicznie wywieszone?
@czakabakir: tak, po średniej ocen z całych studiów. U mnie nie było żadnej listy, chyba kontaktują się indywidualnie jak ktoś się nie dostanie, ale to pewnie zależy od Okręgowej Izby Lekarskiej.
@czakabakir: w sumie to nie wiem dokładnie bo nie znam osobiście nikogo kto by się nie dostał, ale zazwyczaj działa to tak, że podajesz listę miejsc gdzie chcesz się dostać i jeśli nie dostaniesz się do miejsca nr 1 to patrzą na twój kolejny wybór, jeśli tam się też nie dostaniesz to na wybór nr 3 itd. Jeśli absolutnie nigdzie się nie dostaniesz to chyba OIL przydziela cię tam gdzie jest
@czakabakir: spoko, na 4 roku to niech dziewczyna jeszcze nie stresuje się stażem bo mogą jeszcze zmienić zasady rekrutacji albo coś innego wymyślić. Ogólnie ze stażem zazwyczaj nie ma problemów chyba, że chcesz robić w mazowieckim a szczególnie w Warszawie bo tam konkurencja jest ostra.
@czakabakir: z zasady praktycznie nie da się nie dostać, ale np jak będziesz mieć średnią ze studiów 3.0 jakimś cudem i będziesz na dnie listy to wylądujesz w jakiejś pipidówie powiatowej, np 30 km za miastem, plus jest tego taki że tam się szybko nauczysz zawodu bo zostawią cię samego z pacjentem i radź se
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czakabakir: Są a przynajmniej były za moich czasów dwa rankingi. Dla zameldowanych w województwie i tych spoza. Ja specjalnie meldowałam się u przyjaciółki żeby być w pierwszym rankingu, większą szansa na dostanie się gdzie chcesz. Dla ludzi z poza województwa jest dopiero później na wolne miejsca.
To niech się szykuje na przeprowadzkę 130 km od miasta wojewódzkiego na rok ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Vaerlin: a to nic takiego w sumie. myslalem ze bedzie miala jakis rok przerwy i czekanie na zwolnione miejsce
JAKIEŚ miejsce każdy musi dostać, kwestia tylko jakie


@Vaerlin: no a jaka to jest roznica? chyba w mniejszym miescie lepiej bo to jednak sie bedzie powazniej traktowanym niz w wielkim szpitalu gdzie sa studenci plus praktykanci plus stazysci