Wpis z mikrobloga

Cześć #produkcjamuzyki #tworczoscwlasna #tworzeniemuzyki

Za namową któregoś Mirka (sorry ale naprawdę nie pamiętam kto to był :() przelałem swoją frustrację w muzykę.
Jaki nagrywający taka muzyka, ale nie rozwlekając tematu szukam kogoś kto lubi pobawić się masteringiem w dziwnych domowych projektach.
Choć chciałbym nie mam milionów monet ale wiem, że mastering to parę solidnych godzin roboty więc nie szukam nic za free.

Łacznie 20 ścieżek.
Niestety tylko pojedyńcza ścieżka perkusji.
9 ścieżek to wokale
Gitara + bass + parę ścieżek dziwnych wymysłów.


Brzmi jak brzmi, nagrane chałupniczo w moim warsztato-pracownio-kantorku, więc jakość nie powala, zresztą "gówna pudrem nie przykryjesz" ale chciałbym choć jeden z moich tworków prawdziwie skończyć.

Miks raczej chciałbym zostawić, bo gdzieś tam w między czasie w wolnej chwili będę próbować przelewać resztę frustracji na teledysk, tak więc tylko i wyłącznie mastering - może ktoś ma pomysł co zrobić żeby całość lepiej wchodziła, ale nie wymagam cudów

Do przesłuchania tu:
https://soundcloud.com/krzakowiec/krzakowiec-polityku-dodatkowy-glos

Jak ktoś jest w ogóle chętny, piszcie swoje ceny na priv, najwyżej Wam powiem że mnie nie stać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ew. mogę zrobić coś, czego nienawidzę w dzisiejszych czasach bo moja psychika jest bardzo elastyczna i jakoś sobie wytłumaczę w głowie własną hipokryzję xD - klasyczny barter.
Ty masteringujesz, a zapłacić mogę rękodziełem z mojego sklepu - cokolwiek co się spodoba ze sklepu może być Twoje, sztuk jeden/dwa ew. coś do dogadania, wysyłka oczywiście po mojej stronie do paczkomatu.

Z góry dzięki, jestem hipokrytom ale serio chciałbym skończyć choć jeden kawałek []
  • 8
  • Odpowiedz
@dinkum: tak, akurat miałem całą świecącą serię chyba 20 różnych kostek - niestety już się sprzedały i żadna mi nie została :(
  • Odpowiedz
@bkwas: Masz jakieś błędne rozumienie procesów mixu i masteringu zdecydowanie. Właśnie mix odpowiada za jakość pracy ścieżek ze sobą i ogólny balans. Masterowanie to taka posypka która zwykle robi, że traczek jest "głośniejszy" i ma lepszą dynamikę pasmową. Przed mixem jest jeszcze produkcja, która odpowiada za brzmienie całości i instrumenty.
  • Odpowiedz
@bkwas: No i teraz wspaniale, tak myślałem właśnie bo do miksu to te ściezki oddzielnie wtedy tak jak wypisałeś. Do masteringu tylko jedna z sumy. :D Sorry za bycie purystą haha
  • Odpowiedz
Edytować nie mogę, nowego wpisu robić nie będę ale mam nadzieję, że wpis nie przepadnie - chodziło mi od początku o zrobienie miksu. Ew. jeśli ktoś ma koncepcję na wokal. Chciałem pobawić się efektami, nałożyć delikatny przester albo odpowiednią modulację, ale mój Reaper po reinstalu średnio ze mną współpracuje
  • Odpowiedz
@progresywny: nie nie Miras, właśnie w cholerę dobrze że mi to sprostowałeś. dDziałałbym w nieświadomości że gdzieś po muzycznej drodze #!$%@?ł mi się miks z masteringiem : D
  • Odpowiedz