Wpis z mikrobloga

Mam małe pytanie do posiadaczy zmywarek pod zabudowę, bo nie wiem czy moja jest uszkodzona czy poprostu tak ma, otóż chodzi mi o to że po otwarciu drzwi od zmywarki opadają one bezwładnie odrazu do takiego momentu jak na zdjęciu, zauważyłem że szwagierka ma zmywarkę i ona sobie może ją otworzyć np i lekko uchylić np żeby się tam wietrzylo, i drzwi w jej zmywarce zatrzymują się w takim momencie w którym ona je zostawi, możecie mi powiedzieć jak u was to wygląda w waszych zmywarkach #zmywarka #amica
Bakardi - Mam małe pytanie do posiadaczy zmywarek pod zabudowę, bo nie wiem czy moja ...

źródło: comment_1624603144L0PAzY7icM10ipRf1ojaHO.jpg

Pobierz
  • 41
@Bakardi: Co to za meble? Jak z pełnego drewna a nie płyty wiórowej, to tak jak koledzy wyżej piszą, front jest za ciężki. W instrukcji na 100% masz napisane jak regulować zawiasy. Moja też się tak bezwładnie opuszczała przez wymyślną zabudowę z Ikei. Parę ruchów wkrętakiem i załatwione. Sugerowałbym najpierw to sprawdzić zanim będziesz zgłaszał naprawę gwarancyjną.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bakardi: niektóre zmywarki mają regulacje siły dociągania i odciągania drzwi, sprawdź w instrukcji montażowej. Nie kojarzę czy Amica ma, ale robiłem ostatnio kilka z Sharpa i na pewno miały taką regulacje. W zależności czy front będzie z mdf czy z płyty.
@Bakardi: miałem podobny problem po roku użytkowania zmywarki. Po umyciu otwierała się do samego dołu, prawie wyrywając zawiasy. Winne okazały się uszkodzone sprężyny. Ich wymiana załatwiła sprawę
@padobar: w moim modelu żeby naciągnąć bądź dojrzeć sprężynę trzeba odkręcić boczny panel chyba, jakbym sam ją odkręcił podejrzewam że bym stracił gwarancję, skontaktowałem się z serwisem opisałem problem, przyjadą i naprawia, po coś chyba jest ta gwarancja.