Wpis z mikrobloga

jakos z rok temu zmienilem ksiegowego niezly partacz byl, znalazlem najlepsze biuro w miescie po ocenach, pelna profeska, place 3x wiecej niz u partacza, a ciagle zdarzaja sie bledy, ciagle musze po nich sprawdzac i nie jest tak, ze sobie wymyslam i szukam problemu tylko ksiegowi przyznaja racje, ze cos zle wpisali czy obliczyli, sie zastanawiam czy ja mam takiego pecha czy sami partacze w tym zawodzie sa, ze nie potrafia kilku cyferek poprawnie przepisac
oczywiscie gdybym po nich nie sprawdzal to byloby zajebiscie, bo bym nie wiedzial o bledach, a pewnie 3/4 ludzi tak robi

#jdg #biznes #dzialalnoscgospodarcza #firma
#ksiegowosc
  • 13
  • Odpowiedz
@UFC_Jest_W_Dupie: Zawsze może się zdarzyć błąd, przeoczenie. Niezależnie ile będziesz płacił. Ale jak ktoś prowadzi prosta księgowość po 150netto to zobacz że musi tych klientów natrzepać żeby co nieco zarobić a jeszcze jakieś koszta na soft i inne rzeczy są. Więc jak masz ponad 30 takich ludzi i każdy wszystko chce na ostatnią chwilę to zawsze może się zdarzyć wypadek. Jak lubisz to wiesz co i jak i nie ma tej
  • Odpowiedz
@zibizz1: płacę, bo chciałbym mieć to z głowy, przecież wszystkiego sam nie będę robił, a papierów mam bardzo dużo, 100-200 samych kosztowych, więc odpada
ja nie wiem czy serio tak trudno kilka cyferek przepisać i sprawdzić czy się zgadza mniej więcej z tym co sam napisałem? szczególnie, że mam ryczałt+vat to nawet kosztów nie trzeba liczyć
  • Odpowiedz
@UFC_Jest_W_Dupie: Jak masz dobry program to przy VAT nie ma różnicy czy to ryczałt czy nie. Księgujesz dokument i wszystko wskakuje gdzie trzeba. Jeśli dostarczasz te dokumenty w wersji elektronicznej to moim zdaniem przy księgowości z OCR to jeden pies czy robisz to sam czy komuś wyślesz i potem sprawdzisz. Wrzucasz pliki a potem tylko zerkasz czy się zgadza, ewentualnie wybierzesz kategorie i dalej kolejny w 1-2/10 coś dopiszesz/poprawisz. Ewentualnie możesz
  • Odpowiedz
@noczesc: różne błędy, liczę vat kosztów z całego miesiąca, odejmuje od vatu od przychodu i powinno chyba wyjść mniej więcej tyle ile do US muszę wysłać, a wychodzi o wiele inaczej
  • Odpowiedz