Wpis z mikrobloga

Cześć, chce miec ogrzewanie gazowe w domu. Kupuje dom w stanie surowym i chce jak najszybciej działać. Kobita z gazowni powiedziala ze akurat w tym miejscu to lipa i mozna skladac wniosek najlepiej z kimś w okolicy i nawet jak rozpatrzą pozytywnie to do 3 lat się czeka. WTF ja chcialem tam zamieszkac pod koniec 2022 roku T_T Czy da sie cos z tym zrobic ? Jak to przyspieszyc ?
#budowa #gaz #gazownictwo #budujzwykopem
  • 17
Prawdopodobnie gazaciag jest daleko i dlatego chcą kilka osób aby się opłacało budować rurociąg.. Gaz z butli wyjdzie dużo dużo drożej. Jezeli znajdziesz kilku chętnych sąsiadów to sprawa ruszy szybciej. Jak jest gazociąg blisko to czeka się pół roku do roku, w przypadku budowy gazociągu o ile znajdziesz na 100% chętnych sąsiadów to pewnie rok różnie bywa. Najdroższa opcja to budowanie za swój hajc ale to już się wogole nie opłaca indywidualnie.
@Wontensso: Kup zbiornik na wlasnosc, jak zrobia przylacze to sie podpinasz pod siec, zbiornik na sprzedaz i tyle. NIe polecam dzierzawy, sporo przeplacisz. Pompe ciepla warto rozwazyc mimo kastracji fotowoltaiki jaka planuja, obecnie pompe z kotlownia mozna miec za 20-25k, wiec jak policzysz piec i zbiornik to wyjdzie tyle samo
@Wontensso: Jak znajdziesz uzywany zbiornik to czemu nie, kwestia sprawdzenia. Jak masz nowy budynek to ogrzewanie pompa ciepla nawet bez fotowoltaiki moze wychodzic podobnie jak ogrzewanie gazem - tym bardziej z butli gdzie wychodzi to drozej.
@budus2: i sama pompa ciepla ? jaka firma i ile kW ? K*** każdy mi inaczej gada i ja już na prawde nie wiem co mam robic. Pompa ciepła be bo gwarancja na 5 lat, pompa ciepła be bo trzeba Fotowoltaike zeby sie oplacalo, pompa ciepła be bo jak dowali zima to nie ogrzejesz, pompa ciepła be bo jak prądu zabraknie to jestes w czarnej d., pompa ciepła be bo drogie.