Wpis z mikrobloga

Aktualizacja nr 11

Dawno mnie tu nie było, ale to nie znaczy że nie działam dalej. Było trochę alkoholizacji i odstępstw od diety, ale waga w normie nadal ;) Potrzebny był drobny reset do dalszego działania.

W tej aktualizacji nie o wadze, a o badaniach.
Zrobiłem wszystkie i 8 lat od ostatniego badania estro i prolaktyny, wygrałem z nimi.. wcześniej były ponad normą, a estro powodowane było wysokim testosteronem. Więc myślałem że skoro estro niższe to i teść.. ale nie :D Teraz nie ma wymówek, już nie jestem gruby przez hormony jak kiedyś i trzeba działać.. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zatem:
Badania ogólne: OK, cholesterol sporo sie poprawił w ciągu 3 lat
Estro: 26 przy normie 11-44
Prolaktyna: 16 przy normie 3,5-19,5
Glukoza poniżej normy ale nieznacznie, 69 przy normie od 70.
Testosteron: 27,8 przy normie 8,3-30
VIT D: 67 (stężenie wysokie) - tutaj troche przesadzałem bo ładowałem po 3 tabsy (6000 jednostek, chyba pomogło bo przed gorzej sie czułem) dziennie ale kilka dni przed badaniem odstawiłem, wróce do suplementacji jedną po wakacjach (albo jak długo słonca nie bedzie) i zobaczę potem wyniki.

To tyle z konkretnych badań.
Zrobiłem jeszcze analizę składu ciała, robiona na jakiejś wadze marki Tanita bodajże. Nie wiem na ile warte są takie pomiary, ale na pewno sporo więcej niż wzory z internetu, które wg mojego obwodu pasa wskazują na 12% BF co było nierealne patrząc na to co w lustrze.
Oto wyniki analizy:
Waga: 81 (tutaj zakłamanie bo jeden posiłek tego dnia był)
Udział % tłuszczu w ciele: 23,1% (w to jestem w stanie uwierzyć, bo sporo tłuszczu na brzuchu, nogach i cyckach siedzi i ogólnie na jakieś 20+% sam siebie oceniałem patrząc w lustro)
BMI: 26 (lekka nadwaga)
Masa mięśni: 59,4kg
Metabolizm spoczynkowy: 1861kcal
Wiek metaboliczny: 18 lat

Po wakacjach i dalszej redukcji planuję przebadać jeszcze testosteron wolny, kortyzol (być może), glukozę i ponownie VIT D.
Powodzenia wszystkim!
#zagrubo2021 #mirkokoksy #mikrokoksy