Wpis z mikrobloga

I po #!$%@? ci to, gdy porządny kajak pneumatyczny kosztuje kilka tysięcy, a wybierzesz się 2 razy w roku, a wynajęcie kajaka kosztuje kilkadziesiąt złotych za kilka godzin? A najlepsze jest wziąć udział w grupowym spływie, gdzie cię odwiozą busem do punktu startu, tam gdzie auto zostawiłeś.


@Mistrz_Cietej_Riposty: Brałem udział w takich grupowych jak i kupiłem sobie taki "gumowy" kajak pompowany. To całkiem inna przygoda.

Z pompowanym:
- nie musisz nic organizować, dogadywać terminu, dostosowywać
  • Odpowiedz
gdy porządny kajak pneumatyczny kosztuje kilka tysięcy, a wybierzesz się 2 razy w roku


@Mistrz_Cietej_Riposty: Jeśli dwa razy w roku się wybierasz, to faktycznie nie ma sensu kupować.

Ja jak kupiłem, to nawet 2-3 razy na tydzień pływam. A to już różnica.
  • Odpowiedz
@Musaszisan: zgadza się, bo nie jest do tego stworzony. Namioty typu norka są wyłącznie do spania, zabieram go wówczas gdy waga i rozmiar ma znaczenie (waży raptem 1,45kg). Gdy waga nie ma znaczenia to biorę 3-osobowe iglo Fjord Nansen.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marcintom: jak oceniasz stabilność tego kajaka? Zamówiłem wersję dwuosobową, jestem z Mazur i chciałbym bezpiecznie pływać po dużych akwenach typu Mamry czy Śniardwy. Radzi sobie na większej fali?
  • Odpowiedz
@cezeterson: Na tych jeziorach nie pływałem, nie przepadam za tłokiem na wodzie ;) Kajak jest stabilny (prawie metr szerokości robi swoje) i ciężko go wywrócić. Wiadomo, sporo zależy od umiejętności kajakarza, jak radzi sobie z mocną falą boczną bo ta jest najgroźniejsza, czołowa/rufowa to pikuś - nic się nie stanie, pływałem przy takiej przelewającej się do kajaka i problemu nie było. W mojej opinii te kajaki są stabilniejsze od "plastiku
  • Odpowiedz