Wpis z mikrobloga

Czołem Mircy i Mirabelcy,

Co myślicie o wadze Amazfit Smart Scale? Link poniżej:
(https://allegro.pl/oferta/amazfit-huami-inteligentna-waga-smart-scale-wifi-10213867728)
Używacie jej? Jej pomiary są w miarę dokładne?
Zastanawia mnie czy to nie jest prostu dobry chwyt marketingowy - jak np. z jakością snu na różnego rodzaju MiBandach czy SmartWatchach która jest brana po prostu z czapy a ludzie się tym zachwycają, bo nie mają porównania.

Parę tagów dla zasięgu: #amazfit #xiaomi #mirkokoksy #bieganie #rower #silownia
  • 15
  • Odpowiedz
@Filip3k91: zalety takich wag, to że nie musisz ważyć się zawsze o tej samej porze, zawsze przed posiłkiem, zawsze po dwójce itd.
Kiedy sobie przypomnisz, wstajesz na wadze i czekasz aż zbierze. Koniec, nie sprawdzasz wyniku. Choćby i kilka razy dziennie o różnych porach.
Potem w apce sprawdzasz jak wykres leci, uśredni ci z pomiarów i masz prawdziwy obraz czy idzie w górę, w dół, czy bez zmian.
  • Odpowiedz
@GhostTrick: Fałdomierze są stosunkowo niedokładne. Pozatym chodzi mi o analize całego składu ciała.

@wykopyrek: No dobra, uśredni mi wynik. Co jeżeli uśredni mi pomiaru które nie są 'rzeczywiste' tylko tak jak mówię analizowane przez jakieś dupiate algorytmy w stylu pokaż mi swój puls a powiem Ci jak śpisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wykopyrek: Czyli opis producenta robi po prost ludzi w bambuko?

Elementu wyniku analizy: masa ciała, wskaźnik tkanki tłuszczowej, masa mięśniowa, procentowa zawartość wody w organizmie, masa kości, procent białka, stopień tłuszczu trzewnego, metabolizm podstawowy, tłuszcz podskórny, mięśnie szkieletowe, zmiana masy mięśniowej, wskaźnik masy ciała (BMI), idealna masa ciała, typ ciała, wiek fizyczny oraz ocena ciała


Masz może tą wagę?
  • Odpowiedz
Fałdomierze są stosunkowo niedokładne.


@Filip3k91: Wszystkie metody pomiaru tkanki tłuszczowej są niedokładne, nawet "DEXA scan". Fałdomierze wypadają całkiem nieźle jeśli chodzi o stosunek (dokładność + dostępność) / koszt. Szczególnie na tle takiej wagi.

Mając wprawę w wykonywaniu pomiaru fałdomierzem (i robiąc to regularnie) wyniki będą znacznie dokładniejsze niż to co wypluwa takie ciulstewko z chin, szczególnie jeśli nie "wstrzelisz" się swoim rozkładem tłuszczu w model jego rozkładu na który jest
  • Odpowiedz
@GhostTrick: Własnie tutaj czynnik 'wprawy' ma największe znaczenie w przypadku fałdomierzów, więc póki ktoś Ci nie pokaże niuansów używania tych szczypiec to raczej nie ma szans na poprawne wykonanie takiego pomiaru.

Reasumując wg Ciebie to w sumie podaje randomowe wyniki na zasadzie pokaz mi swoja wage, wzrost i aktywnosc a pokaze ci co masz w srodku. A nie na zasadzie mierzenia poprawnego oporu prądu który przez Ciebie przechodzi. 5-10% to
  • Odpowiedz
póki ktoś Ci nie pokaże niuansów używania tych szczypiec to raczej nie ma szans na poprawne wykonanie takiego pomiaru.


@Filip3k91: Kwestia wyczucia jak złapać "fałdkę" i tyle. Nie jest to rocket science, bez przesady. https://www.youtube.com/watch?v=THNPmhBl-8I

Miałem dwie takie wagi mierzące opór. W klubach fitness też możesz takie przetestować, często mają też czujniki na których kładzie się
  • Odpowiedz
@GhostTrick: @Filip3k91: faldomierze to najlepszy sposób do domowego kontrolowania postępów jeśli chodzi o tkankę tłuszczowa.
Wszelakie wagi działające na zasadzie oporu elektrycznego nawet te za 10k są do dupy.
Najlepsze rozwiązanie to faldomierz elektroniczny typu warrior. Nie da się w dokładniejszy sposób kontrolować spadku czy wzrostu tkanki tłuszczowej.
  • Odpowiedz