Wpis z mikrobloga

Babcia jest jakiś czas po szczepieniu (drugim) i straciła dziś równowagę, tak że rozcięła sobie dosyć mocno rękę i musiałem ją właśnie zawieźć do Szpitala, dzwonię na izbę przyjęć i słyszymy "trzeba wypełnić ankietę", babcia mówi "ale ja już się 2 razy szczepiłam" na co słyszymy "to nie ma znaczenia" To ktoś mi wytłumaczy jaki sens jest się szczepić jak nawet osoba zaszczepiona, która dosyć mocno krwawi i trzeba szyć nie może się od tak dostać na izbę przyjęć? Już pomijam, że oczywiście maseczka założona. #koronawirus #szczepienia #covid19 #szpital #izbaprzyjec
  • 26
  • Odpowiedz
bo przejść łagodnie covida możesz i bez szczepionki.


@Prespekt: no pewnie. Mój szwagier miał lekkie przeziębienie przez tydzień a mojej siostry nawet nie złapało (mieli oboje testy). Moja ciotka też przeszła lekko, za to jej mąż 2 tygodnie choroby po której dochodził do siebie miesiąc ale też generalnie bez wizyt w szpitalu. Znajoma z całą rodziną (ona, mąż, 2 małych dzieci) przeszli lekko, gorączka 37,5 i praktycznie nic poza tym. Kolega z pracy, 30 latek bez żadnych chorób czy otyłości jak mu poszło w płuca to wylądował na dwa tygodnie w szpitalu i pod tlenem. Brat mojego wujka, cukrzyk po 50 umarł. Ojciec kolegi, niby zdrowy facet prowadzący firmę też umarł.
To co ma dać szczepionka to po prostu to że mniej osób przejdzie to ciężko. Może jakby ziomek z pracy, wujek czy ojciec kolegi dostali szczepionkę to przeszliby to gówno tak jak reszta bo ich organizm ogarnąłby tworzenie przeciwciał. I tyle.

A co do ankiet to fakt- biurokracja która chyba daje im trochę ułudę że mają jakąś kontrolę a pacjentom wrażenie że ktoś czegoś pilnuje i jest "jakiś" porządek. Moja mama leczy się onkologiczne, co 2 tygodnie jeździ do szpitala (czasem częściej) i ankieta jest za
  • Odpowiedz
@thewickerman88: Ja z kolei mam stwierdzoną astmę, więc słyszałem, że jak się zarażę to mogę mieć podwójnie przerąbane, więc się obawiałem, ale niestety w maju zaczęły mi się pierwsze objawy byłem w pracy, bo był to piątek, głównie było mi strasznie zimno mimo że było w pracy ciepło byłem w polarze, osłabienie, ból mięśni, lekka gorączka i kaszel, następnego dnia już się zaczęło poważniej, ale i tak to olałem i
  • Odpowiedz
@eternit_nie_wybacza: A na co ja wypełniać? Poczekaj, aż się będziesz wykrwawiać w wieku 70 lat, szkoda że masz dopiero 14 więc może się do tego czasu poprawi sytuacja w polskich szpitalach. I więcej "D" przy 'X' na pewno nie zaszkodzi. Koniec świata, z tymi dziećmi..
  • Odpowiedz