Wpis z mikrobloga

@Immortale: Ja cierpliwie czekam na UXG-Pro. Niestety poki co tylko w Early Access w Stanach. Tez mnie chwile temu korcilo aby pojsc chocby w pfsense, ale mam wszystko pod kontrola UCK2 wiec juz nie chce kombinowac tym bardziej, ze caly system dziala bezawaryjnie.
@Immortale: Czesciowo racja bo na sporo rzeczy (chocby Policy Based Routing) czeka sie juz nie pamietam od kiedy. I tutaj Ubi troche 'daje ciala' jesli chodzi o wprowadzanie nowych funkcji. Niemniej wciaz system jest ok i jest stabilny. U mnie nie zanosi sie poki co na zmiane. A jak Ci dziala OPNsense? Napisz troche o wrazeniach. Bardzo jestem ciekaw tego urzadzenia. Ktore funkcje sprawily ze sie zdecydowales w to wejsc?
@leaving_meaning: Mi ostatnio zaczęła się gubić bramka w kontrolerze (od tych nowych wersji kontrolera właściwie). Do tego IPseca próbowałem ponownie ustawić i w ogóle nie działało. Wnerwiło mnie to i postawiłem OPNa. Mam to na NUCu z drugą kartą na miniPCIe. Póki co to staram się ogarnąć ale czuć różnicę mocno jeżeli chodzi o możliwości :) Ale 1G up/down obsługuje bezproblemowo