Wpis z mikrobloga

Chiny wyłączyły prąd kopalniom BTC (Chiny miały ich najwięcej na świecie). Zabezpieczenie sieci BTC spadło o 17% (do poziomu z października 2020). Cena leci w dół poniżej 30kUSD (do poziomu z grudnia 2020).
Może się mylę, ale dla mnie to koniec błyskawicznego rozwoju Chin. Właśnie oddali walkoverem swoją największą przewagę w nowym, cyfrowym i zdecentralizowanym świecie.
Większość ludzi myśli, że właśnie BTC zostało zbanowane przez rząd Chin. W rzeczywistości to rząd Chin jest właśnie banowany przez BTC.
Do tej pory Chiny mogły manipulować ceną BTC wypuszczając co chwilę kontrolowane informacje o tym, że banują, albo nie banują BTC i zarabiać na tym miliardy. Od teraz już robić tego nie będą mogły.
Celem zbanowania kopalni BTC jest zastąpienie kryptowalut chińskim CBDC (tzw. cyfrowym juanem). W tym miesiącu mają ustawić kilka tysięcy bankomatów do wymiany cyfrowego juana na gotówkę.
Koparki Bitcoina są masowo ewakuowane z Chin (głównie do Kazachstanu i USA). Powinny zostać odpalone w nowych lokalizacjach w ciągu miesiąca.
Walka o wolność w każdym kraju wygląda trochę inaczej .

https://cointelegraph.com/news/denied-electricity-world-s-5th-largest-mining-pool-leaves-china-for-kazakhstan?fbclid=IwAR0NgBIQXB7zVHsTx44TuGws7x81BIWcForAbn9jTOsIdgbZjH2l72hAwxY

  • 37
  • Odpowiedz
@wojcir: to nie musi być ban na amen ale np wdrożą nadzór ścisły tak jak kiedyś usadzili ico, tak mogą i cały rynek uwalić, każdy projekt listowany na coinbase, okex , kraken będzie musiał spełniać pierdyliard wymogów a giełdy będą musiały wdrażać np zatrzymanie notowań przy wahaniach o 5%

Mogą też usadzić btc jako walutę, jak poczują zagrożenie bo takie Salwadory będą chcialy odejść od dolara to mogą wprost w
  • Odpowiedz
@Xtreme2007: koniec rozwoju państwa bo #!$%@?ło pasożytów spekulantów gówna bez żadnej realnej wartości xD a nie czekaj, gówno przynajmniej istnieje fizycznie xD nie to co super waluta która działa zbyt wolno żeby można było nią normalnie płacić xD
  • Odpowiedz
@Xtreme2007

Do tej pory Chiny mogły manipulować ceną BTC wypuszczając co chwilę kontrolowane informacje o tym, że banują, albo nie banują BTC i zarabiać na tym miliardy. Od teraz już robić tego nie będą mogły.

Ale wiesz że z punktu widzenia państwa, a zwłaszcza mocarstwa, jest inny niż punkt widzenia pojedynczego człowieka, który szuka zarobku?
Korporacje często są gotowe oddać swój potencjalny zysk, bądź wycofać się z jakiegoś obszaru dla jakiś
  • Odpowiedz
@archiemax: @aaltonen: no ja nie wiem co to za spuszczenie w kiblu ale nieco przestraszony popatrzyłem na cenę btc parę godzin temu i było 28-29. Patrzę teraz już jest ponad 32k. Gdyby tak działała moja spłuczka to bym musiał wezwać hydraulika ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@aaltonen: Nie wiem skąd te negatywne opinie, ale OP ma w większości rację. Stonowałbym jedynie z tym "końcem błyskawicznego rozwoju Chin", ponieważ rzeczywistym powodem tego jest co innego. Od pięciu lat wyraźnie widać, że ostatnie 50 lat gospodarczego kapitalizmu w Chinach, to dla nich był za długi okres na kartach historii i nowe pokolenia rządzących, coraz bardziej dobierają się do sektora prywatnego. Widzą wyraźnie, że dużym zagrożeniem jest dla nich
  • Odpowiedz
@aaltonen ale #!$%@? glupot xd na pewno gosc sie wzbogacil ale bierz pod uwage ze gpu musi teraz sprzedac a pewnie kupil niedawno dodatkowe 100kart wiec wyjdzie na minus. Gosc napisal wyzej "myslenie zyczeniowe" i to jest wlasnie to co ty napisales xD
  • Odpowiedz
i zarabiać na tym miliardy. Od teraz już robić tego nie będą mogły


@Xtreme2007: i dzięki takim myślicielom jak ty mamy w Polsce jak mamy a to Chiny są na ostatniej prostej do zostania hegemonem
  • Odpowiedz
@Xtreme2007:
btc to #!$%@? waluta to raz.
dwa Kubuś puchatek nie chce marnować zasobów na e walutę, której w pełni nie kontroluje partia, a jedynie sami Chińczycy którzy o zgroza samoorganizują się.
Także znając mentalność KPCh to było oczywiste ze nastąpi
  • Odpowiedz
  • 0
@JimNH777 To jeszcze popatrz kiedy ostatni raz kurs BTC był poniżej 30k USD. Takie wahania i to nie spowodowane memem na Twitterze Muska, a oficjalna akcją najsilniejszego państwa świata jasno pokazują jakie będą dalsze działania wobec BTC.
  • Odpowiedz