Wpis z mikrobloga

@swiniakstatysta: wszystkie formy, które to dopuszczają. Czyli chyba tylko B2B odpada.
No wiem, że jest to bardziej skomplikowane, tym bardziej po ograniczeniach wprowadzonych dwa lata temu. Ale nigdzie w sumie nie znalazłem informacji, żeby ktoś komuś podważył zasadność umowy z przeniesieniem praw autorskich.
@Wykopki44: Nie wiem jak obecnie, ale przed pandemia nie wszystkie firmy to oferowaly, znam kilka przypadkow ze nie bo nie - ksiegowosc nie wyraza zgody i koniec tematu. Znam tez takie ze tylko i wylacznie UOP z 50% kosztami.
Takze roznie, u mnie w korpo nie ma opcji na 50% koszty. Tylko UOP, zadnego kombinowania.
@Wykopki44: ja mam 80%, ale u nas to zależy od stanowiska. To jest tylko kwestia podejścia pracodawcy, jak firmie zależy to dostanie indywidualny papier z urzędu plus konsultacje z prawnikami i wtedy jest bezpieczenie i więcej niż 50%.
W praktyce raz w miesiącu robimy raport z commitami, zadaniami (mamy automat który to robi), jak ktoś zapomni wysłać to nie dostanie dodatkowych pieniędzy