Wpis z mikrobloga

#programowanie
Szkoda że rynek się zamknął, nigdzie nawet nie szukają praktykantów - nie jesteś na przynajmniej 3 roku studiów, nie istniejesz. Sporo się uczyłem javy, myślę że coś tam umiem. Szkoda, że mam dużo mniejsze szanse od typa co nic nie umie a jest po prostu rok starszy
  • 27
  • Odpowiedz
@randomm13: Raczej nikt nie weźmie typa co nic nie umie, bo w rekrutacji do normalnej pracy to są testy sprawdzające umiejętności programowania, a później dodatkowo jest rozmowa na której jest z reguły live coding.
  • Odpowiedz
@randomm13: obecnie jak nie masz kilku projektów poważniejszych na githubie, najlepiej jakichś konkursów z kaggle'a (jak idziesz w obróbkę danych) lub podobnych to bez znajomości w branży nie znajdziesz nic na praktyki, HR nawet nie wyśle ci maila żebyś #!$%@?ł. Z tego co wiem, parę lat temu chłopaki po technikum dawali radę znaleźć staże w fajnych firmach tylko na podstawie cv i rozmowy/testu kwalifikacyjnego. Teraz żeby w ogóle dojść do etapu
  • Odpowiedz
@randomm13 no to Ty musisz się dostosować do rynku a nie odwrotnie, może źle eksponujesz się na githubie, sporo tu doświadczonych osób, może dostałabyś jakiegoś pro tipa. W tym momencie kariery dobry github jest u Ciebie na wagę złota.
  • Odpowiedz
@Expector: Jak rozmawiałem z moim kolegą co ma stypendium na PW i ukończył najlepsze lo w polsce to mówił, że nikt z jego znajomych, w tym on sam nie bawi się w wolny rynek czy szukanie pracy. Każdy ma załatwioną robotę/praktyki po znajomości
  • Odpowiedz
@randomm13: jesteś na najgorszym etapie - trzeba w ciebie zainwestować żeby był pracownik. Firmom się zwyczajnie nie chce jak mogą przebierać w kandydatach.
Walcz i nie łam się, ślij CV, zastanów się czy wakacje we Wrocławiu czy Krakowie (czy gdziekolwiek gdzie mogą cię wziąć) byle mieć ten wpis do CV nie są sensowną inwestycją.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@randomm13: nie ma innej drogi jak tylko słać CV - możesz też zrobić jak ja czyli zatrudnić się na stanowisku IT blisko programistów i, jak już się zadomowisz w firmie, postarać się o przeniesienie do programistów. Ja akurat żałuję, że tak zrobiłem bo straciłem ze 3 lata dobrych zarobków, ale w moich czasach było zdecydowanie łatwiej, a po drugie na tym stanowisku nauczyłem się jednak wielu rzeczy, które do dziś mi
  • Odpowiedz
@Dbzdur: gratuluję, w Warszawie to wygląda nieco inaczej. Nikt z moich znajomych co nie ma pleców nie znalazł jeszcze pracy po drugim roku, a studiują na dobrych kierunkach na fuw
  • Odpowiedz