Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy tego typu czujniki zalania działają na zasadzie zamknięcia obwodu cieczą pomiędzy tymi dwoma złotymi pinami? Chcę użyć tego w zbiorniku z szambem aby informowało mnie o wysokim poziomie ale obawiam się, że po kilku zadziałaniach "coś" na nim zaschnie i przestanie prawidłowo działać. Pomyślałem, że zdejmę tą końcówkę a podepnę zwykły pływak jak w pompach zanurzeniowych. #elektryka #elektronika
StanislawAniol - Czy tego typu czujniki zalania działają na zasadzie zamknięcia obwod...

źródło: comment_1624265645mdpgmgbHqmYS0rjBx282uU.jpg

Pobierz
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Strigiformes: mam ten ze zdjęcia nowy jeszcze nieodpakowany i chciałbym go użyć. Dzisiaj się przyglądałem temu co pływa w zbiorniku i w sumie nie jest tak źle, myślałem, że będzie to gęste szambo a w sumie jest coś a'la woda, całkiem klarowna tyle, że brunatna więc może nie będzie problemu z zasychaniem jak myślałem na początku, prawdopodobnie gęste jest na dnie (ʘʘ)
@StanislawAniol działa na zasadzie rezystancji więc jak gówno sie przyklei i wyschnie to nie będzie sygnalizować. Osobiście wybrałbym klasyczny pływak jak przy pompach zanurzeniowych. Kosztuje z 20zł i jest bezawaryjny o ile używany.