Wpis z mikrobloga

@szejk_wojak Nie wiem o co tu chodzi. Wiedzą, że im publika #!$%@? a mimo to nie działają. Te wszystkie afery pedofilskie czy złodziejskie wykańczają kler. Oczywiście taka Polska C dalej grzecznie chodzi do kościołka, ale młodych mniej z roku na rok. Jest 2021 Babcia Stasia przekupi młodego zeby poszedl do komunii , ale Janek tylko weźmie kase pocałuje Jezuska w st00pke i nigdy więcej tam nie wróci z własnej woli.
@szejk_wojak: byłem czczony, ale rodzinie nie dali mi drugiego imienia, do bierzmowania nie podszedłem, mimo ze wstępnie chodziłem na zajęcia i znałem odpowiedzi na wszystkie pytani księdza dotyczące katolickich dyrdymałów. W tym roku dokonałem bierzmowania (ʘʘ) polecam ten stan.
kiedyś na wsi niewyobrażalne było, żeby kobieta miała swoje prawa. Teraz i w małych miejscowościach przyszedł trend odchodzenia od znęcania się nad kobietami. Jest to jeszcze w o wiele mniejszej skali, niż w miastach, ale i na wieś rozsądek dotarł - i się szerzy.


@zwierzeta_sa_spoko: ja wiem, że obecnie modny jest najazd na chrześcijaństwo, ale porównywać brak praw kobiet i przemoc domową do sakramentów świętych i postępującej laicyzacji, to jednak z
Ale przecież brak praw kobiet czy przemoc wobec kobiet to zalecenia dane przez Boga katolikom w Biblii.


@HowDidWeGetSoDark: niby tak, ale kurczę nie do końca. To, o czym piszesz, dotyczy Starego Testamentu. Jesteśmy katolikami, wyznajemy chrześcijaństwo, a Jezus w Nowym Testamencie sporo kwestii zaktualizował, a wiele zastąpił nowymi. Więc takie wybiórcze stosowanie Starego Testamentu, który też był źródłem prawa Państwa Żydowskiego i po części kroniką historyczną, średnio się sprawdza :)

@
@Majku_: Problem jest taki, że Ty nie możesz zrozumieć stanu faktycznego.. Ludzie nie są religijni i jej nie potrzebują. Religia rozprzestrzenia się przez przemoc czy to przez podboje i najazdy w imię jakiegoś boga czy przemoc domową w postaci przymusu chrztu, komuni czy ciągnięcia dziecka do kościoła. Oczywiście, jest to przykrywane przez " kulturę i tradycję" ale jest to usankcjonowana przemoc.