Wpis z mikrobloga

@Majku_: Czyli uważasz,że niezmienny Bóg coś uważał za słuszne (niewolenie, gwałcenie, mordowanie, rabowanie, składanie ofiar z ludzi i zwierząt etc.), a później mu się odmieniło? To cywilizacja i społeczeństwa się rozwijają, a nie Bóg się zmienia. Zdanie "sporo kwestii zaktualizował, a wiele zastąpił nowymi." wyznaje praktycznie każdy katolik jakiego znam. To co mu pasuje wyznaje, co mu nie pasuje to "a bo to metafora i tak nie jest do końca"
  • Odpowiedz
stary testament nie został zniesiony, po prostu jak przystało na typowego chrześcijanina-hipokrytę wybieracie sobie to, co akurat pasuje.


@Strahl: nie powiedziałem, że został zniesiony, ale "uaktualniony" i to też nie jest najlepsze słowo.
  • Odpowiedz
I znów - ateiści mają usilną tendencję do traktowania każdego zdania z Pisma Świętego dosłownie. T


@Majku_: Czyli nie zaprzeczasz, że wybierasz sobie z Biblii to co Ci pasuje i jak Ci pasuje?
  • Odpowiedz
@HowDidWeGetSoDark: nie zaprzeczam, że nie traktuję Biblii dosłownie w każdym względzie bez kontekstu. Wyżej napisałem Ci trochę więcej na temat swojego punktu widzenia. Nie sądzisz, że spłyciłeś trochę moją odpowiedź? :)
  • Odpowiedz
Popatrz na Jędraszewskiego, Rydzyka, episkopat, polskich katolików od lgbt free zones i powiedz mi - co jest ważniejsze dla polskich katolików?

Podpowiem: na pewno nie to drugie :)


@Gordon_LL: odpowiem tylko na ostatnie pytanie i na tym chciałbym zakończyć dyskusję, bo i czasu na dalszą nie mam :)
Nie chciałbym być identyfikowany z w/w przez Ciebie, nie stoję z nimi w jednym rzędzie i szczerze boli mnie to, że takie
  • Odpowiedz
To, o czym piszesz, dotyczy Starego Testamentu. Jesteśmy katolikami, wyznajemy chrześcijaństwo, a Jezus w Nowym Testamencie sporo kwestii zaktualizował, a wiele zastąpił nowymi.


@Majku_: pchasz się w herezje colego.

Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić6. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. 19 Ktokolwiek
  • Odpowiedz
niby tak, ale kurczę nie do końca. To, o czym piszesz, dotyczy Starego Testamentu. Jesteśmy katolikami, wyznajemy chrześcijaństwo, a Jezus w Nowym Testamencie sporo kwestii zaktualizował, a wiele zastąpił nowymi. Więc takie wybiórcze stosowanie Starego Testamentu, który też był źródłem prawa Państwa Żydowskiego i po części kroniką historyczną, średnio się sprawdza


@Majku_: Niby tak, ale akurat w kwestii kobiet, przypomnij mi dlaczego tak mało zostaje awansowanych na biskupów lub papieży?
  • Odpowiedz