Wpis z mikrobloga

#jerzyzieba #bartosiak #geopolityka
> Jacek Bartosiak wymyślił własny hermetyczny język, dając swoim odbiorcom poczucie wejścia w krąg ludzi, którzy posiedli tajemną wiedzę.

> Bartosiak często powołuje się na ważne spotkania z ważnymi ludźmi. Jest to jednak wiedza zupełnie nieweryfikowalna.

> Geopolityka jest atrakcyjna, gdyż daje łatwy schemat wyjaśniania skomplikowanych procesów i nadzieję na alternatywę dla polskiej polityki.

> Retoryka Bartosiak odwołuje się do dwóch cech polskiego charakteru narodowego: kompleksu wobec Zachodu i niechęci do polskich elit.

https://klubjagiellonski.pl/2021/06/20/zrodlem-fenomenu-bartosiaka-jest-hermetyczny-jezyk-prostota-wyjasnienia-i-obietnica-alternatywy-dla-polskiej-polityki-video/?fbclid=IwAR36t_NmkP8O1GsHpkUOsM_wftBon_16NBvKlDRVbaJnCIbey8NuJXDWzWU
  • 12
@Cierniostwor: Nie wiem jak skończy, ale Kolonko dopóki nie dostał na głowę w całkiem trafny sposób potrafił oceniać poszczególne zjawiska. Był też niezłym reporterem. Być może załatwiły go narkotyki, może psychika w końcu wysiadła, ale nie da się powiedzieć że wiele razy nie miał racji.

Bartosiak? Należy czerpać z niego to co dobre i pożyteczne. Oczywiste że nie jest jakimś mesjaszem, ale dla rozsądnego odbiorcy może być źródłem ciekawych spostrzeżeń. Czy
Oglądając mam wrażenie że koleś stara się ukleść teorię że źle że Bartosiak używa jakiegoś słownictwa. Takie #!$%@? się dla samego #!$%@? się. Dalej pokazany jest film gdzie Bartosiak wyraża swoje zdanie w którym twierdzi że ktoś tam się myli. I znów źle wg autora filmu że Bartosiak ma swoje zdanie. I te stylizowanie się na Heda.