Wpis z mikrobloga

Może ktoś pomoże. Sprawa taka że mam w domu dodatkowy router który chciałbym wykorzystać jako extender czy tez dodatkowy access point. WiFi+LAN.

Sprawa wyglada tak ze do domu mam doprowadzony światłowód, podłączony jest on do routera z wejściem na światłowód następnie z jego gniazda LAN wychodzi kabel RJ45 do routera ZYXEL XMG3927-B50A (wchodzi kabel do złącza WAN) następnie od niego przez WiFi idzie na trzy urządzenia kabel RJ45 jako LAN i WiFi co tez działa elegancko.

Sprawa się komplikuje ponieważ w niektórych miejscach domu sygnał WiFi jest bardzo słaby, poprowadziłem kabel LAN (ok 20m) na którym działał komputer i było OK. Przez jakiś czas miałem nawet podłączony na tym kablu wzmacniacz od TP-Linka tylko ze rozszerzał sygnał przez WiFi a potrzebuje jeszcze jedno dojście LAN w dodatku obsługiwał max 100 Mbps a internet mam 500 Mbps.

Posiadam w domu stary router który kiedyś dostałem od dostawcy tylko po trzech latach mi wymienili bo się przeprowadziłem i mogłem go zatrzymać, jest to ZYXEL VMG3925-B10B. I to właśnie jego chcialbym wykorzystać jako EXTENDER jednak za cholerę nie mogę go ustawić bo o ile jest do niego dostęp z WiFi i LAN tak on sam nie odbiera sygnału internetowego.

Kabel z internetem od głównego routera (tego do którego mam podłączone większość urządzeń) do tego drugiego łącze gniazdami LAN>WAN.

Ktoś coś mógłby doradzić? Kiedyś coś takiego udało mi się zrobić z routerami TP-Linka tylko ze w tamtym nie miałem gniazda WAN i jakimś cudem udało się doprowadzić internet gniazdem LAN a drugim przekazać dalej ale nie pamietam jak to zrobiłem i nie mam już tamtego routera.

#internet #it #router #informatyka #komputery #siecikomputerowe #sieci #lan #wan #wifi
  • Odpowiedz