Wpis z mikrobloga

@Nabohodonozor: Oczywiście, o ile ma odpowiednią "ilość" okresów składkowych i nieskładkowych. Renty nie dostaje się jednak ot tak sobie, za "pójście do ZUS`u" - ktoś musi zawnioskować o komisję lekarską, a komisja lub lekarz orzecznik muszą stwierdzić niezdolność (częściową lub całkowitą) delikwenta do pracy.
@Nabohodonozor: jeśli ma przepracowane 5lat to chyba ma szansę. Ja mam kolegę z podstawówki, który przyświrował jak mu ojciec zmarł. Miał przerobione 5lat wtedy (bo to minimum było że idziesz na rentę) i od jakiś 10 lat bierze sobie rencinę na głowę. Czasami idzie do psychiatryka na 2tygodniowe wczasy, ale teraz już rzadko chyba ze 3lata juz nie był.
@Zupa_z_bezdomnego Oj nie zgodzę się. W mojej rodzinie kilka osób było na rentach i wszystkim pozabierali. Kiedyś rozdawali renty jak cukierki ale później zabierali. Tak z 10 (?) lat temu. Z mojej bliskiej rodziny 3 osoby miały odebrane. W małym miasteczku w którym mieszkają dużo osób miało komisje lekarskie i zasili później nowe zakłady pakowania Kinder niespodzianek.