Wpis z mikrobloga

Taka sytuacja, myślicie, że przesadziłem?

Jechałem do parku, zająłem ostatnie miejsce na parkingu, taka biała Skoda coś tam kombinowała z parkingiem ale myślałem że zrezygnowała. Po godzinie wracam, ta skoda stoi i centralnie blokuje mi wyjazd, 20min przed wizyta lekarza xD

Wsiadam do auta, w środku ktoś tam siedział, lekko trąbnąłem, pani podniosła głowę z telefonu... po czym znowu się w niego wgapiła xD
Z racji braku reakcji podszedłem, pukam w szybe, niechetnie opuszcza i mówie, że nie wyjade i prosze o przestawienie auta
"Mąż zaraz będzie z córką, 2 minuty i wraca"
"jak nie będzie go za 2 minuty wzywam policje"
"Pan chyba żartuje?!"

No i ogólnie minęło minut 15, ja do lekarza sie spóźniłem, a policja stwierdziła, że na SM trzeba dzownić najpierw, a Ci w #gdansk reaguja w ciągu 2-3 godzin.

Przegiąłem z tą policją? Dla mnie logicznym (chociaż nigdy bym nikogo tak nie zastawił, już prędzej dalej zaparkował) byłoby na jej miejscu wyjście z auta jak nas widziała i poinformowanie że jest taka sytuacja, a w przypadku jakby sie ktoś spieszył, telefon do kierowcy że no trzeba przeparkować. Czy może przesadzam i takie blokowanie to normalka, tylko po prostu pierwszy raz mi sie zdarzyło?

#pytanie #nocnerozkminy
  • 10
@Rabusek: ogolnie dzis to co sie na drogach dzialo to szkoda strzepic ryja. uwielbiam jak kierowcy nie potrafia skorzystac z pasow rozbiegowych przy zjezdzie z obwodnicy na matarni (jadac od gdyni i skrecajac w strone centrum) . Specjalnie przez pol roku asfaltowali te wyjazdy by uplynnic wlaczanie sie do ruchu to nie. debil stanie i bedzie czekal az inni przejada i dopiero ruszy. O jadacych 50km/h po drogach wojewodzkich nie wspominajac
@su1ik: czasem to z góry mówią, że będą jutro albo pojutrze xD

Do źle zaparkowanego auta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Obrywa kto inny stojący tegoż dnia w tym samym miejscu.

Także po SM najlepiej żebyś wcześniej wiedział kto gdzie i kiedy
@Rabusek: nie mów że dzwonisz po policję czy SM, tylko rób zdjęcia i mów, że zgłaszasz na straż miejską, dla nich zdjęcia i zgłoszenie są wystarczającym dowodem do wystawienia mandatu. Sprawę zgłaszasz przez uprzejmiedonosze.net , trwa to może 3 minuty. Sam zgłaszam miesięcznie z 20-30 parkowań. Straży miejskiej cała procedura zajmuje 2-3 miesiące. Czasami jest beka gdy przez tydzień codziennie zgłaszasz ten sam samochód i później dostajesz info, że Janusz zaoszczędził