Wpis z mikrobloga

@Kolti: Bo w cywilizowanym społeczeństwie, w jakim żyjemy takich rzeczy jak sumienie, moralność czy empatia uczymy się już w przedszkolu i nie potrzebna nam jakaś książka fantasy do tego.

Jeśli robię jakiś "dobry uczynek", to tylko dla siebie, nie potrzebuję do tego nagrody, wystarczy mi własna satysfakcja. Tym się różnimy, nie chcę czego z coś, to zwykły handel, a katolicy to hipokryci. Myślą, że cołaską wykupią sobie dobre miejsce na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Kolti: xd chłopie sugerujesz że bez wiary w Boga nie istnieje moralność i że dobro wynika z wiary w tego konkretnego Boga, zastanów się co ty piszesz, chcesz mi powiedzieć że tam gdzie nie ma chrześcijańskiej wiary tam jest Sodoma?
  • Odpowiedz
@xandra: Co do nauki od małego wspaniałych zasad to bym się długo zastanawiał, kapitalizm który nie ma nic wspólnego z wiara uczy bycia na szczycie bez względu na nikogo po prostu mówi by iść po trupach do swojego sukcesu, inne teorie podobnie wiec nie uważam ze dla jednostki jest korzystne by czyniła dobro, nawet ewolucja w która pewnie wierzysz nakazywała zabijać słabszych by przetrwać wiec nie rozumiem jaki interes ma
  • Odpowiedz
@einz: Gdzie nie ma chrześcijańskiej była inna wiara w Boga można zakładać ze w tego samego, wiele ludów niezwiązanych ze sobie miało podobne kodeksy moralne, nie znam świeckich ruchów które obwieszczają bycie etycznym i moralnym
  • Odpowiedz
@Kolti: Nigdy nie byłam kapitalistką, choć miałam okazję, posiadam tylko to co potrzebuję. Co mi jest potrzebne. Kapitalizm, czarny kapitalizm wywodzi się ze zbieractwa z wczesnych mrocznych dziejów ludzi, żyjących jeszcze w jaskiniach.

Zresztą wiara niewiele się od tego czasu zmieniła, patrz:
- taki szaman miał poważanie u wodza i współplemieńców
- własny namiot
- zwykle
  • Odpowiedz
- religia w szkołach jest przesuwana na środek zajęć, co uniemożliwia jej ominięcie, jednocześnie etyka jest niemal niedostępna, a dziecko musi być pod opieką


@xandra: XDDD no tak bo w szkołach nie ma świetlic, chyba u ciebie na wsi.

- apele w szkołach często są organizowane z udziałem
  • Odpowiedz
Tak, skoro tyle ich jest tylko w naszej galaktyce, a galaktyk są miliardy to nie ma uja, by bozia wybrała sobie akurat naszą i jeden gatunek na niej jako ten ulubiony i wybrany xD


@xandra: A dlaczego nie? A może jednak?
  • Odpowiedz
@crest: Pracę mam, znajomych też, podróżować nie lubię, mam netflixa i jestem introwertyczką, po cholerę mi kontakty z randomowymi anonami? Ogarnij się.
  • Odpowiedz
@xandra nextflix, kotki i piwnica, to raczej ty się ogarnij() Nie musisz się tłumaczyć, pamiętam twojego jedynego znajomego, któremu nie chcieli przyjąć butelek, a ty mu obiecałaś, że masz znajomości na internecie i to załatwisz ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@crest: Nie muszę. Każdy żyje jak lubi, na tym polega wolność. A mój znajomy załatwił sprawę, tamten koleś już tam nie pracuje, ups :) Taki niefart z twojej strony. Wiesz co mnie wkurza? Że tacy ludzie mają ksywki jak nazwa zajebistej grupy z C64.
  • Odpowiedz