Wpis z mikrobloga

Chciałbym przejść na maszynkę żyletkową lecz dane modele się czymś różnią od siebie? Oraz co polecacie z kosmetyków do golenia dla twardego zarostu? Obecnie używam tylko pianki i wody po goleniu, a ciągle widzę jak ktoś jakichś olejków używa
#golenie
  • 11
  • Odpowiedz
@Bulgatos: jakością wykonania się różnią (nie będą ci rdzewieć itd) i wyważeniem a to wbrew pozorom jest ważne dla wygody i gładkiego golenia. ja mam jakiegoś timora ze średniej półki juz z 8 lat i jestem zadowolony. żyletki jakieś japonskie chyba feather platinum. Ale dla samego testu mozesz sobie kupic plastikowego wilkinsona na zyletki, szkoda wydawać te 150-200 zł zeby sprawdzic

ja uzywam mydełka proraso, a olejki to w sumie jeden
  • Odpowiedz
@ayyy_lmao: co do grzebienia to chyba bym wolał otwarty, żeby dokładniej golić brodę, ale też chciałbym się golić co 2/3 dni a czytałem, że ludzie wolą rzadziej używać otwartych grzebieni
  • Odpowiedz
  • 0
@ayyy_lmao Brzytwa a zyletka to to samo. I jedno i drugie to ostrze bezpośrednio dotykające skory (pomijając elektryka). Uwierz mi, ze potrafię się ogolic zyletka by przejechać ręką pod włos i kompletnie nic nie poczuc.
  • Odpowiedz
@Bulgatos: maszynki z folią golą bardzo dokładnie, ja mam Brauna 9390cc. Osobiście nie widzę różnicy z tego względu, że jak ogolę się żyletką z rana to po południu i tak nie jestem gładki. To są naprawdę dziesiąte jeśli nie setne milimetra różnicy, osobiście nie potrzebuję być gładki jak jedwab 24/7, a zależy mi głównie na efekcie estetycznym i wygodzie. Elektryczną można się golić zawsze, wszędzie i znacznie szybciej, nie raz mi
  • Odpowiedz
@Bulgatos: Zamów na allegro zestaw na początek. Użytkownik: barbercompany. Kupujesz plastikową maszynkę na żyletki 12zł, do tego polecam mydło do golenia proraso 10zł, zamów ze 20szt żyletek Astra Superior Platinum 10zł, pędzel Omega z dzika 20zł. I teraz tak, możesz kupić też tygielek za 15zł, tygielek jest potrzebny do wyrabiania piany, ale tylko wtedy kiedy kupujesz gotowy krem. Jak kupisz mydełko proraso to bezpośrednio z opakowania wyrabiasz pianę.
Zakładam, że balsam
  • Odpowiedz
@Bulgatos: Na początek kup sobie w Rossmanie pędzel Isana i krem do golenia Bond.Dobry kosmetyk jest dużo ważniejszy od maszynki.Ja już przetestowałem wszystkie kremy do golenia które można kupić stacjonarnie i Proraso i wszystkimi goliło mi się tak samo dobrze.Tylko z Bonda i Proraso najłatwiej jest wyrobić dobrą pianę.
  • Odpowiedz