Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mleko23: Ja miałem raz sytuację że zapomniałem usunąć aukcję bo sprzedawałem książki za bezcen a było ich z 50 no i jednego nie zdjąłem z allegro mimo że już poszedł gdzie indziej. Na szczęście babka zrozumiała, przyjęła zwrot i jeszcze dała pozytywa że ją poinformowałem w tej samej minucie co kupiła i przeprosiła xD i tak powinno być, błąd ludzki to normalny czynnik, zwłaszcza przy okazyjnym sprzedawaniu, a takim rozszczeniowcom i
  • Odpowiedz
jak mnie takie cioty #!$%@? typu „MASZ MI TO SPRZEDAĆ OBOWIĄZUJE NAS UMOWA KUPNA SPRZEDAŻY I SPRZEDAJONCY MA SIĘ WYWIONZAC BO INACZEJ POLICJA”


@Pulton: Ale to jest umowa i umów należy dotrzymywać. Mnie tak #!$%@? jak ktoś nie dotrzymuje umowy, ale może ja jestem inny niż reszta wykopków.
  • Odpowiedz
@Pulton: Ależ ogłoszenie jak najbardziej staje się umową z punktu widzenia prawa z chwilą kiedy kliknę Kup. Były wyroki sądów nawet, że gość wylicytował coś za ułamek wartości i sprzedający musiał mu sprzedać za tyle. Także szanujmy się i traktujmy transakcje poważnie, bo inaczej marnujemy czas i pieniądze innych ludzi. Czy to rozumiesz?
  • Odpowiedz
jak mnie takie cioty #!$%@? typu „MASZ MI TO SPRZEDAĆ OBOWIĄZUJE NAS UMOWA KUPNA SPRZEDAŻY I SPRZEDAJONCY MA SIĘ WYWIONZAC BO INACZEJ POLICJA”


@Pulton: No tak, bo na umowy trzeba pluć? Jako pracodawca ciekawe czy też byś mówił, że jak pracownik do ciebie przyjdzie bo w umowie ma zapisane, że mu przysługuje rzecz X, albo tyle i tyle wypłaty, to też "hurr durr, ale mnie #!$%@?ą gnoje roszczeniowe, chcą by umowa
  • Odpowiedz
  • 2
Czytając tego screena zdałem sobie sprawę, że tak wygląda druga strona medalu na #januszeolx

Sprzedający odpisał dokładnie tak jak to ma miejsce na wykopie pod postem "najbardziej plusowaną odpowiedź wysyłam"

XDDD
  • Odpowiedz
Każdego kto twierdzi że wystawienie czegoś na allegro to nie jest wiążąca umowa zapraszam do wyp...zmiany portalu na Oelyksa. Nic mnie tak nie #!$%@? jak typ który po zakupach mi odpisuje że sorry, jednak nie mam towaru i oddaje kasę. To dolicz jeszcze 10% za mój zmarnowany czas i następnym razem pilnuj jaki masz towar na stanie. Przez takich debili właśnie człowiek mógł wybrać inną ofertę i już mieć to co chciał
  • Odpowiedz
taka szkoła dojrzałości. Jak coś wystawiasz na sprzedaż to licz się z konsekwencjami


@nochybaniebardzo: Tak się składa, że kliknięcie "Kup teraz" na Allegro Lokalnie nie wiąże się ani prawnie, ani regulaminowo (chyba, że kupujący zapłacił z góry). Na Allegro kliknięcie "Kup teraz" to nawiązanie umowy kupna-sprzedaży, ale na Allegro Lokalnie już tak nie jest.

Janusze usłyszeli dawną historię gdy ktoś wylicytował jacht za 1gr i cwaniakują.
  • Odpowiedz
@Pulton: Przecież go obowiązuje jak nic, a to że frajer nie kupił sobie pakietu na "cenę minimalną" i nagle zdziwiony że nie osiągnął oczekiwanej nie chce sprzedać? hatfu
  • Odpowiedz
@noobsaibot: To na co allegro pozwala, to jest inna sprawa co mówi prawo. Inna też jest sprawa, gdy kupujący kupuje u przedsiebiorcy, bo chroni go wtedy ustawa o ochronie praw konsumenta i faktycznie wtedy kupujący może praktycznie wszystko.

Inaczej to wygląda, gdy kupujesz na allegro od innej osoby fizycznej, czyli takiej która nie jest przedsiębiorcą. Tu sam z doświadczenia swojego wiem, że wiele osób się zapomina i myśli, że przysługują im
  • Odpowiedz