Wpis z mikrobloga

Poradziłby ktoś dobry router / modem do 4G?

Generalnie mam teraz światłowód z TV od Orange za który bule niepotrzebnie kupę kasy, ale kończy mi się umowa i nie chcę jej kontynuować (pewnie za niedługo się przeprowadzać będę). Dodatkowo do tego jest fakt ze Orange usilnie wciska mi swojego gównianego Funboxa 3.0 którego nie chce, wolałbym mieć przejście fiber->ethernet i podpiąć go do mojego RT-AC68U, ale "nie ma takiej możliwości".

Mam też firmowy internet mobilny 1TB/msc jeszcze przez ponad rok, którego nie używam i zaczynam myśleć czy nie kupić jakiegoś routera z LTE. Myślałem żeby trzymać się już asusa i wziąć 4G-AC68U ale to 1100zl więc odpada, jest jeszcze 4G-AC53U za 600 (też troche za dużo ale w miarę akceptowalnie) ale nie ma airmesh, a mam piętrowe mieszkanie i router przy oknie na jednym piętrze będzie miał do dupy zasięg na WiFi na drugim.. Nie chce też ciągnąć kabli ethernet po chacie

Może ktoś coś poradzi sensownego w takiej sytuacji?

A może da się kupić sam modem LTE->Ethernet bez samego routera (WiFi, NAT itp).

#router #wifi #internet #orange #swiatlowody
  • 16
@WolfSky usb u mnie odpada niestety, bo albo do dupy zasieg lte - bo w glebi bloku na dolnym pietrze by byl - albo ciagniecie kabli po mieszkaniu do okna i gowniany zasieg wifi na gornym pietrze :/
@bociaan: Hmm jak nie chcesz ciagnac kabli to na jednym piętrze będziesz miał słabe wifi i kropka. Ja bym wziął router lte na jedno piętro od niego rj na drugie i tam drugi router już na Ethernet za 6 dych nawet zda egzamin i z głowy.

Albo repeater - ale tego nigdy nie używałem nie wiem jak to się sprawdza
@bociaan: Ja mam router b525 i mam 30 mb/s i mi to wystraczy do wszystkiego bez problemu. Ale to już stare lte i na nowym pewnie bym wyciągnął z 60 lekko ale jak działa i wystraczy to nie widzę sensu zmiany
@WolfSky aktualnie router mam w glebi mieszkania przy schodach i zasieg wifi jest git, ale lte to tam slabo bedzie dzialac raczej :/ takie dosc niefortunne ustawienie mam ze kazda opcja poza 4g-ac68u jest do dupy, ale nie dam tyle za router :c i szukam jakiegos rozwiazania..
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bociaan: kwestia budżetu, jak szukasz czegoś taniego to używany Huawei B525, najlepiej z zewnętrzną anteną i do tego wymusić agregację pasma jeśli nadajnik pracuje na wspieranych pasmach. Ogólnie popatrz na bez-kabli.pl. Jak budżet większy, no to jakiś wyższy model Huaweia, mają największe wsparcie, modowane oprogramowanie itp. Chociaż ja bym się ze światłowodu za cholerę na LTE nie przenosił, jak masz się wyprowadzić to jest jakiś argument, chociaż umowę z Orange możesz
Światłowód finalnie odpadł, generalnie po tym jak mi Orange robi pod górkę z tym funboxem, utrzymaniem mojego numeru (finalnie aby nie stracić numeru z Orange Love musiałem złożyć dyspozycję przeniesienia go do innego operatora), do tego 3 różnych konsultantów udziela mi 5 różnych odpowiedzi... a to że można osobny ONT, a to że nie można, a to że można kupić sobie swój, a to że swój nie zadziała, a to że funboxa