Wpis z mikrobloga

Denerwuje mnie bronienie Lewandowskiego dlatego napracowałem się (dajcie plusa) i zrobiłem “listę wstydu” Lewandowskiego. Przypomnijmy, Lewy w 12 meczach na Euro lub Mundialu strzelił zaledwie 2 bramki.

Zestawiłem kilkunastu piłkarzy grających w ostatnich latach i ich liczbę goli na wielkich turniejach. Chciałem też podliczać liczbę meczy, ale to już za trudne do zrobienia. Wielu z piłkarzy na poniższej liście to pomocnicy, niektórzy to obrońcy, by jeszcze bardziej podkreślić słabiutki bilans Lewego na wielkich imprezach.
W mnóstwie reprezentacji najlepszy piłkarz jest najlepszym piłkarzem, i nawet jak kadra jest słaba, to lider coś tam ugra, i znając argumentację “bo Lewy nie ma dobrych piłkarzy wokół siebie” podzieliłem moje zestawienie na silne i słabe reprezentacje.

Pewnie na liście można umieścić wielu innych piłkarzy. Kogoś jeszcze dopisać? A może napiszcie piłkarzy, którzy jednak na wielkich turniejach nie strzelali, będąc gwiazdami reprezentacji?

ZESTAWIENIE

Piłkarze z Europy (EURO + MISTRZOSTWA ŚWIATA)

Silne reprezentacje:

Klose - 19
Cristiano Ronaldo - 16
David Villa - 13
Thomas Muller - 10
Fernando Torres - 9
van Persie - 9
Podolski - 9
Lukaku - 9
Griezmann - 9
Mandzukić - 8
Sneijder - 8
Robben - 7
Rooney - 7
Perisić - 7
Kane - 6
Nani - 4
Luka Modrić - 4
Eden H----d - 4
Mbappe - 4
Balotelli - 4
Benzema - 3
Diego Costa - 3
Morata - 3
Fabregas - 3
Pirlo - 3
Pepe - 3
de Bruyne - 2
Iniesta - 2
Depay - 2
Reus - 2
Xavi - 1
Ribery - 1

Słabsze reprezentacje:

Ibrahimović - 6
Shevchenko - 4 (grał dawniej, ale chciałem go umieścić)
Dzyuba - 3
Bale - 3
Dzagoev - 3
Bendtner - 3
LEWANDOWSKI - 2

Piłkarze spoza Europy (tylko Mundial !!! )

Silne reprezentacje:

Suarez - 7
Messi - 6
Neymar - 6
James Rodriguez - 6
Diego Forlan - 6
Cavani - 5
Higuain - 5
Aguero - 2
Ronaldinho - 2
Alexis Sanchez - 2
Kaka - 1
Falcao - 1

Słabsze reprezentacje:

Asamoah Gyan - 6
Tim Cahill - 5
Donovan - 5
Shaqiri - 5
Javier Hernandez - 4
Eto’o - 3
Salah - 2
Drogba - 2
Mane - 1
(Lewandowski na Mundialu ma 0 bramek)

Liczę, że już w sobotę ten wpis nie będzie aktualny, po 2-3 bramkach Lewego z Hiszpanią.

#mecz #pilkanozna #reprezentacja #ciekawostki
Dawidk01 - Denerwuje mnie bronienie Lewandowskiego dlatego napracowałem się (dajcie p...

źródło: comment_1623755332Hn6nY9Xiy6e6J8yLkOBxLP.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dawidk01: Fajne, ale jednak na obronę Lewego powiem, że włóż go do reprezentacji Niemiec, na te kilka imprez, a byłby dwucyfrowy wynik. Istotna różnica faktycznie gdy zestawiamy go np. z Ibrahimovicem.

Ale niewątpliwie Lewego brakuje na tych meczach finałowych, nie chodzi tylko o bramki, brakuje tego błysku, czegoś extra.
  • Odpowiedz
@Dawidk01: mnie bardziej oburzyło jego zachowanie po stracie drugiej bramki, zachował się jak gwiazdeczka a nie jak kapitan. Błaszczykowski był 100 razy lepszym liderem, miał serce, a Lewy ma pretensje, że mu idealnie nie podadzą, bo k---a Słowaków nie potrafił obejść po podaniu mu piłki bo nie było "perfekcyjnie". Dla mnie najgorszy mecz Lewego od lat...
  • Odpowiedz
@balrog84: Lewy to taki Klose, tyle że w piłce klubowej (tamten w reprezentacyjnej). Może bić rekordy strzeleckie, ale żeby był brany pod uwagę jako najlepszy piłkarz świata, to wg mnie musi pokazać, że potrafi dać coś ekstra. Ciężko mi np. patrzeć na te męczarnie Messiego w Argentynie, no ale jeżeli ktoś spojrzy za 20 lat, to doceni choćby jego statystyki, i to, że doszedł do kilku finałów. A u Lewego,
  • Odpowiedz
mnie bardziej oburzyło jego zachowanie po stracie drugiej bramki, zachował się jak gwiazdeczka a nie jak kapitan. Błaszczykowski był 100 razy lepszym liderem, miał serce, a Lewy ma pretensje, że mu idealnie nie podadzą, bo k---a Słowaków nie potrafił obejść po podaniu mu piłki bo nie było "perfekcyjnie". Dla mnie najgorszy mecz Lewego od lat...


@mwmichal: bzdura. Nawet przy słabym podaniu na lage do przodu pokazał kciuka do góry żeby
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mwmichal: skończcie gadać głupoty z tym że nie powinien być kapitanem, bo nawet w Bayernie jest trzeci w kolejności do opaski a to jednak o czymś świadczy, po tej drugiej bramce to już się nie dziwię że puściły nerwy
  • Odpowiedz