Wpis z mikrobloga

niech mi ktos wytlumaczy o co tu chodzi z tymi opcjami, bo nie chce #!$%@? xD

chce np. kupic opcje Call spolki PLUG INC ktora wynosi 40 usd i wygasa 16 lipca. Koszt premium to C0.70 x 100, czyli 70 usd co widac na zalaczonym obrazku. Ale dlaczego w sekcji Balances ponizej widze Change -11,564? Moj obecny stan konta obok jest 93 w pln, wiec te 11k to tez pln domyslam sie. wtf? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gielda #opcje #pennystock #inwestowanie
Papuczino - niech mi ktos wytlumaczy o co tu chodzi z tymi opcjami, bo nie chce #!$%@...

źródło: comment_1623751916oh1kVxhWHD0sC0AUvSw0vr.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@Zendemion: juz dawno temu chcialem kupowac opcje, ale znalezc brokera, gdzie nie wymaga sie depozytu 10k usd conajmniej, to bylo ciezko. jakims fartem na IB UK udalo sie zalozyc konto bez tego. czuje spora frustracje, bo na tych spolkach pump and dump, co mam w obserwowanych to bym zbil majatek juz dawno temu xD teraz wieksze ryzyku jak osiagnely kolejne szczyty.

tak na marginesie, to kupujac opcje PUT, to jak to
  • Odpowiedz
IB UK


@Papuczino: czyli siedzisz za granicą? Po brexicie firmą obsługującą rynek w Polsce jest IB Central Europe zarejestrowana na Węgrzech. Jeżeli oszukałeś ten system to winszuję

jak to sie dzieje, ze moge stracic wiecej niz tylko premium?


@Papuczino: generalnie nie możesz jeżeli zamkniesz kontrakt. Trzymania opcji do samego końca bez pokrycia nie polecam, bo możesz trafić na taki scenariusz
Masz P50$ na spółkę XYZ. Spółka spada w dniu ważności
  • Odpowiedz
@Zendemion: mieszkam w polsce i nic nie oszukiwalem. na swoje polskie dane i adres normalnie udalo mi sie otworzyc konto, choc bylo to problematyczne jesli chodzi o papierkologie, gdzie np. musialem dostarczyc z mojego banku potwierdzenie o miejscu zamieszkania. uwazasz, ze to jakos rzutuje na ryzyko trzymania tam pieniedzy po brexicie? Nie wiedzialem, nawet ze jest IB HU lol

Nie bardzo rozumiem co masz na mysli z tym przykladem. Chodzi o
  • Odpowiedz
@Papuczino: też są regulowani, ale gwarancje są pewnie trochę mniejsze niż 500k$ w IBUK. Raczej bym się nie martwił płynnością IBKR.

Co do przykładu to z reguły opcje opłaca się bardziej sprzedać niż wykorzystać. Trzymanie do końca kontraktu wystawia Cię na ryzyko związane z nagłą zmianą wartości instrumentu bazowego jeżeli kontrakt zostanie wykorzystany. W przypadku puts, może się to skończyć otwarciem krótkiej pozycji na akcjach, a tu już straty nie są
  • Odpowiedz
@Papuczino tak jak kolega pisze wyżej, opcje najlepiej sprzedawać gdy akcje idą w górę, ponieważ wtedy występuje największy wzrost, gdy występuje tzw. boczniak to nie najlepszy moment do posiadania opcji, poczytaj o theta burn
  • Odpowiedz