Wpis z mikrobloga

Co do tego przedłużenia restrykcji do 19 lipca to serio nie wiem po co to robić skoro do otwarcia zostały tylko kluby nocne, zniesienie limitów w rozrywce i teoretycznego już obowiązku maseczek wewnątrz sklepów, autobusów itp - taki ''lockdown'' co jest teraz to żaden lockdown w sumie.

Poza tym - jeszcze zostało głosowanie, co bardziej konserwatywni Torysi mogą nie zgodzić się na dalsze zarzynanie gospdarki w imię kilku tysięcy przypadków na półtora miliona testów, tym bardziej że zrobili to przez swoją głupotę nie umieszczając Indii na liście czerwonej, bo Borysek akurat jechał tam na spotkanie i by go objęło kwarantanną i testami xD

Hindusi i Pakole też są niezłe kombinatory bo lecą od siebie samolotem z przesiadką przez Turcję, ZEA albo Katar i potem podają na lotnisku że wcale nie jadą z Indii bo by musieli na tą płatną kwarantannę do hotelu, a znając życie służby graniczne nie mają pewnie jak tego zweryfikować a kwarantanna domowa w UK to żart w porównaniu do tego co #!$%@?ły polskie służby z pokazywaniem się w oknie, jakieś selfie od sanepidu w apce czy coś xD

#uk
  • 48
@Voltix: Powrót do obostrzeń regionalnych byłby lepszy w tej sytuacji, bo mniejsze straty dla gospodarki a i tak są już gigantyczne. Kwarantanna po angielsku w przypadku Amber list to jest też #!$%@? żart, znajomy wrócił z PL bo miał pogrzeb to mu powiedzieli no że ma siedzieć w domu, ale z psem może wyjść, rodzina dalej normalnie się toczy do pracy i do szkoły bo to tylko on ma być na
@MarianoaItaliano: W kraju do ktorego ludzie przylatuja z calego swiata i sie rozjezdzaja po calym kraju? Regionalne by zadzialalo, tylko na jakis czas.

Czemu sadzisz, ze kluby obostrzenia w rozrywce i maski malo daja?
@Voltix: Kluby i obostrzenia w rozrywce? Więcej ludzi jest w Tesco na zakupach niż w klubie a nikt Tesco nie zamyka xD Co do masek, ja swoje zdanie już na ten temat określiłem - w sposób jaki nosi je społeczeństwo wpływ jest praktycznie żaden, zwykła przypominajka o pandemii. I żeby nie było, #!$%@? mnie że jestem zaszczepiony już tyle czasu a dalej nie ma opracowanych osobnych oficjalnych procedur dla zaszczepionych i
@MarianoaItaliano: No to masz tak tlyko u ciebie, a w klibie prawie kazdym tak jest. Sklepow nie mozesz zamknac, to jak mowienie, ze powinni zakazac ludziom oddychac w Krawkowie, bo smog...

Jeszcze powiedz po czym stwierdziles, ze maski sa bezuzyteczne.
@Voltix: Po tym że jakby maski działały tak jak niby mówią to by nie było tych zakażeń, a jednak cały czas są ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tu na wynik ma wpływ tylko i wyłącznie ilość testów (a UK cały czas robi około miliona dzennie) i zagęszczenie ludności. W PL nie robią testów, to i nie ma przypadków.
@Voltix: Nie na tyle żeby usprawiedliwić uciążliwość noszenia tej szmaty :) Dystans tak - działa, dezynfekcja powierzchni także, ale maska to placebo, zwłaszcza w sytuacji kiedy ludzie są poszczepieni i mają śladowe szanse na roznoszenie bądź zakażenie a tu przez ''równość'' nie chcą uchwalić przywilejów dla zaszczepionych.
@Voltix: Jak ktoś się boi niech nosi, ja nie zamierzam - tym bardziej teraz kiedy jestem poszczepiony a różne kraje jak np. USA wydają zalecenia że ludzie poszczepieni nie muszą przestrzegać obostrzeń. To że ten czy inny rząd zwleka nie znaczy że dam się traktować jak baran w stadzie.