Wpis z mikrobloga

Z cyklu polityka/światopogląd

Czy wy też macie wrażenie, że wiele osób niepotrzebnie myśli w kategorii prawica/lewica?

Ja przez naprawdę wiele lat nie odróżniałem tych pojęć (starałem się być apolityczny), od pewnego czasu trochę się to zmieniło i przeraża mnie jak bardzo ludzie pilnują siebie w swoich decyzjach i wyrażanych opiniach, tak by przypadkiem któraś z ich opinii, nie okazała się niespójna z preferowanym kierunkiem. Bardzo mocno to widać na wykopie.

Mnie jako jednostka zawsze interesowało dążenie do prawdy, bardzo szybko zauważyłem że o ile życie w przynależności do jakiejś grupy daje dużo zalet (bezpieczeństwo, komfort) to na pewno nie przybliża człowieka do prawdy, niestety uważam, że w tej kwestii zawsze będziemy preferować stronę/prawdę "swoich ludzi"

#polityka #rozkminy #filozofia #bekazlewactwa #bekazprawakow #gownowpis
  • 7
@benzyna_abstrakcyjna Pamiętaj, że jesteś na portalu gdzie treści polityczne produkują w dużej mierze trolle, więc w wykop raczej wywalone.
A co do identyfikacji grupowej to jest różnie, są poglądy które są syfem dla każdego powyżej 40iq (np: cokolwiek z "anarcho-" w nazwie, tęczowe liberalizmy i inne komuny) ale są też bardziej sensowne i uporządkowane idee.
Co do życia w okowach kierunku politycznego to bywa różnie, ale ostatecznie polityka to nie lego w
A co do identyfikacji grupowej to jest różnie, są poglądy które są syfem dla każdego powyżej 40iq (np: cokolwiek z "anarcho-" w nazwie, tęczowe liberalizmy i inne komuny)


@M1PH6_5: niestety nie zgadzam się z tobą, w miarę inteligentni ludzie którzy przez całe życie nie interesowali się otoczeniem, nie próbowali zrozumieć choć trochę jak działa otaczający ich świat, to gdy dorosną i ktoś powie im że wspieranie tęczowych idei albo segregacja śmieci
@benzyna_abstrakcyjna słuszność działań wyznacza ich skuteczność, a jak wiadomo idee wewnętrzne sprzeczne nie działają, o to chodzi w klockach lego.
Jak inteligentny człowiek może nie interesować się otoczeniem? Jeśli tak jest to najwyraźniej nie jest zbyt inteligentny.
Jak inteligentny człowiek może nie interesować się otoczeniem? Jeśli tak jest to najwyraźniej nie jest zbyt inteligentny.

@M1PH6_5: nie mówię o ponadprzeciętnych, ale mimo wszystko ludziach o IQ100+, zazwyczaj wyspecjalizowanych. Po prostu mam wrażenie, że to osoby które bardzo się skupiły na czymś i trochę za późno zainteresowały się "ogółem".
Za to te o których Ty piszesz, to ludzie którzy mają na takie tematy kompletnie wywalone, a w życiu zawodowym też
Mnie jako jednostka zawsze interesowało dążenie do prawdy,


@benzyna_abstrakcyjna: No właśnie z tego wynika ten podział że nie wszystkim zależy na dążeniu do prawdy a nakręcaniu swojej narracji i należy porzucić wszelkie próby centrowego biadolenia i jasno powiedzieć że tą grupą jest prawica.

No taki przykład:
https://www.wykop.pl/link/6146981/ciasto-szarlotka-rasistowska-wg-lewaka/
Facet napisał ciekawy artykuł jak charakterystyczne amerykańskie dania są zapożyczone z obcych kultur lub powstająz składników które produkowane były przy użyciu pracy niewolników.
Co
@KaloszSzatana: takie zachowania dotyczą obu stron, jeśli się nie utożsamiasz z byciem lewicowcem/prawicowcem to nie ma problemu, bo hasło "gupi lewak" cie nie urazi. Cały ten koncept podziału czegoś tak skomplikowanego na dwie kategorie/grupy to kpina z ludzkiej inteligencji IMO.

Owszem podziały/kategorie są niezbędne w pewnych sytuacjach, np. naukowcom, ale używanie tego na co dzień, to najwyżej narzędzie do podziału społeczeństwa.

Chodzi o efekt potwierdzenia, zwykły/przeciętny człowiek, pozna tylko te dwa